Wroc do strony głównej Tarnów - Tarnow.net.pl
Sukces Tarnowskiej Szkoły Kung-Fu
Dodano: 2011-10-01

Na XVII Mistrzostwach Polski WUSHU SENIORÓW i VII Mistrzostwach Polski WUSHU JUNIORÓW, które odbyły się 24 i 25 września w Warszawie podopieczni trenera Roberta Maślanki zdobyli 21 medali.

Skład reprezentacji to Gabriela Żmuda, Michał Ciebień, Wiktoria i Kornelia Hudyka, Jakub Niewiadomski, Kamil Raszka, Patryk Zaucha, Filip Zych, Mateusz Janik. Oprócz złotego medalu zdobyli jeszcze 11 srebrnych i 9 brązowych. Złoty medal zdobył Patryk Zaucha za formę ze sztyletem w kategorii do 12 lat. Dwa srebrne medale uzyskali w walkach pozostałe w formach. Wszyscy zawodnicy są juniorami.

Tarnowska Szkoła Kun-Fu działa od 1984 roku aktywnie działa w naszym mieście i do dziś jest jedyną taką szkołą. Jej założycielem jest Si-Fu Nguyen Van Thang, który wprowadził dwa style. Pierwszy - tradycyjny styl wietnamski VO THUAT THANH QUYEN charakteryzujący się walką na bardzo krótki dystans. Wszystkie uderzenia zostają zamaskowane, co powoduje brak skuteczności w ich blokowaniu. Nie ma tu podziału na bloki i uderzenia, są to te same ruchy. I drugi CHOW-GAR - bardzo dynamiczny i agresywny styl stosowany na daleki dystans dzięki naśladowaniu ruchów tygrysa i lamparta. Chow-Gar jest podzielony na odrębne bloki i uderzenia, dzięki czemu nie jest tak skomplikowany jak VO THUAT THANH QUYEN.
Aktualnie szkołę prowadzi Robert Maślanka uczeń Si-Fu Nguyen Van Thang. Założenia szkoły pozostały od lat niezmienne - adepci uczeni są jak dążyć do doskonałości. Podawana im jest martwa technika i to oni muszą w nią tchnąć ducha Kung-Fu i przede wszystkim zrozumieć każdą jej część składową, gdyż doskonałość to świadomość. To jest główne założenie szkoły - wychować dobrego człowieka, a nie wyhodować bezmyślną maszynę do walki.


 
Galeria (5 fotografii)
DYSKUSJA MODEROWANA
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twój komentarz pojawi się na stronie po zaakceptowaniu go przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowany żaden komentarz zawierający wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Komentarze ( 10 )
ninja:
Gratuluje sukcesów!
Oby tak dalej :)
13:11, niedziela, 2 paź. 2011
Rambo:
Tym większe gratulacje, bo w Jury jest 2 kolesi z tej samej szkoły "walki" pantomimy - brawo
08:36, poniedziałek, 3 paź. 2011
Bezmyslna Maszyna Do Walki:
HAHAHAHAHAHAHAHA
10:19, poniedziałek, 3 paź. 2011
Iksinski:
Jest 2 w jury z tej samej szkoły hehe
11:27, poniedziałek, 3 paź. 2011
Otto Skorzeny:
"Szkoła walki"- a startujących w walkach na cała ekipę może jeden :)
11:41, poniedziałek, 3 paź. 2011
kibic kosza:
DLACZEGO NIE PISZĄ O MECZU POPRAD -UNIA? :))))) CZYŻBY UNIA NIE WYGRAŁA ?:))))
12:45, poniedziałek, 3 paź. 2011
Bezmyslna Maszyna:
Cicho kibic, bo Cię kijem pogonią;P
13:40, poniedziałek, 3 paź. 2011
kibic kosza:
może mnie policja nie przejedzie
14:10, poniedziałek, 3 paź. 2011
Bruce Nielee:
martwy mistrz - martwa technika;p
gratulacje dla uczniów, którzy potrafią w ogóle coś z tym zrobić - oni rządzą w tym mieście lol
18:35, poniedziałek, 3 paź. 2011
Bruce Lee :
Ale bzdury są w tym artykule ćwiczyłem tam parę lat i w życiu nie wiedziałem sparingu, ani jakiegokolwiek kontaktu hehe śmiać mi sie chce bo tam jest napisane, że w bardzo bliskim kontakcie totalna bzdura, a ja myślałem ze tam uczą bardziej zaawansowanej techniki jaką jest "Energia Chi" :P bo machają tam dużo rękami i to może tak to działa :P Dobre dla bogatych taka rekreacja, tacy raczej bić się nie będą;P a reszta klubów w tarnowie wychowują bezmyślne maszyny do walk :D
23:18, wtorek, 4 paź. 2011


Tarnow.net.pl  |   Kontakt  |   Reklama
Tarnow.net.pl - Dobre strony Tarnowa (c) Integra 2003-2015. Kopiowanie materiałów zamieszczonych na stronie wyłącznie za zgodą redakcji.
Kontakt z redakcją | Czcionka strony : zwykła / duża  ^TOP^

0.0327