Kolejne sparingi tarnowskich szczypiornistów
access_time 2012-08-27 13:40:52
Drużyna SPR-u Tarnów pokazała się z dobrej strony podczas sobotnich gier kontrolnych rozgrywanych w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Tarnowska drużyna nie bez kłopotów uporała się z drugoligowym KSZO. Gra gospodarzy wyglądała o wiele lepiej w porównaniu z zeszłym sezonem. Widać było pracę trenera, Zbigniewa Tłuczyńskiego, który poprawił przede wszystkim obronę ostrowskiego zespołu. W tarnowskim zespole źle funkcjonowała defensywa. Przeciwnicy oddawali proste rzuty, które znajdowały drogę do bramki. Tym samym pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się minimalną przewagą gości. W przerwie tarnowscy zawodnicy otrzymali ostrą reprymendę od trenera Ogarka. Zaowocowało to zdecydowanie lepsza grą w drugiej części spotkania. Goście popełniali mniej błędów technicznych, a obrona była bardziej szczelna. Umożliwiło to spokojniejsze prowadzenie gry i rotowanie składem. Mimo zdecydowanego zwycięstwa (29-34) zawodnicy SPR-u nie mogą zaliczyć meczu do udanych. 29 bramek straconych z meczu z drugoligowcem świadczy o bardzo słabej obronie. SPR Tarnów: Szostak, Barnaś, Ciochoń – Grzesik 5, Siedlik 4, Król 4, Niedojadło 4, Bieś 4, Janas 4, Dutka 3, Sygnarowicz 2, Dereń 1, Kozioł 1, Cieniek 1, Zdrojkowski, Bujak, Hudzik, Sokół Godzinę później SPR Tarnów zmierzył się z AZS Politechniką Radom. Po raz kolejny tarnowianie źle weszli w mecz. Błędy w ataku pozycyjnym kończyły się licznymi kontratakami radomian. Doprowadziło to do tego, że po pierwszym kwadransie, SPR przegrywał różnicą 6 bramek. Wydawało się, że rezultat był przesądzony. Jednak zawodnicy z małopolski złapali drugi oddech i zaczęli odrabiać straty. Na przerwę zeszli z jednobramkową stratą. Dobrą passę kontynuowali po przerwie. W bramce świetnie spisywał się Grzegorz Barnaś, którego interwencje uskrzydlały resztę zespołu. Nareszcie funkcjonowała najsilniejsza broń SPR-u, obrona i kontratak. Tarnowianie wyszli na prowadzenie i utrzymali przewagę do końca meczu. Spotkanie skończyło się wynikiem 39-36. SPR Tarnów: Szostak, Barnaś, Ciochoń- Niedojadło 8, Bieś 5, Grzesik 3, Król 3, Janas 3, Cieniek 3, Siedlik 2, Dutka 2, Bujak 2, Sygnarowicz 2, Sokół 2, Dereń 2, Kozioł 1, Zdrojkowski 1, Hudzik, Kozioł W ramach przygotowań, tarnowscy piłkarze ręczni mają w planie rozegranie gry kontrolnej z brązowym medalistą Mistrzostw Polski, Stalą Mielec oraz udział w turnieju organizowanym przez AZS Uniwersytet Warszawski.