Srogi rewanż koszykarzy Jaskółek (FOTO)
access_time 2012-02-20 12:29:59
Po znakomitej grze w trzeciej i czwartej kwarcie tarnowianie z nawiązką zrewanżowali się rywalom za poniesioną w pierwszej rundzie porażkę 82–89. Unia Tarnów – Siemaszka Piekary 101–55.
Początek meczu nie zapowiadał efektownego zwycięstwa. Mecz akcją 2+1 rozpoczął Dawid Szewczyk. „ Trójką” odpowiedział Łukasz Durbas. Niewielką przewagę Unii w tej kwarcie odrobił rzutem wolnym Kacper Lachowicz. Na początku drugiej kwarty koszykarze zdobywali kosz za kosz. Przy stanie 35–29 za „ trzy ” trafił Fediuk i ustalił rezultat do przerwy. Zryw gospodarzy nastąpił już w trzeciej kwarcie. Punkty zdobywali najlepszy zawodnik tego spotkania Przemysław Cygan oraz kapitan Tomasz Zych. „ Jaskółki” zdobyli 16 punktów, nie stracili żadnego! Po trzech kwartach prowadzili wysoko 70:42. W ostatniej błyskawicznie za „ trzy ” trafili Łukasz Grys i Kamil Uriasz i ostatecznie odebrali gościom nadzieję nawet na przyzwoity wynik. Trenerzy Siedlik i Tworzydło dali w ostatnich kilku minutach ”szansę gry” młodym zawodnikom. Rezerwowi nie tylko nie stracili wysokiej przewagi, ale na 57 sekund przed końcem po dwóch wolnych Gaspara Kapałki przekroczyli prestiżową dla koszykarzy granicę 100 punktów.

Unia Tarnów – Siemaszka Piekary 101–55 (16–16, 19–16, 35–10,31–13). Unia: Cygan 27, Zych 21, Uriasz 15, Szewczyk 9, Wojciechowski 7, Niemczura 6, Grys 6, Kapałka 4, Łaszewski 4, Malinowski 2. Siemaszka: Gruca 13, Durbas 11, Ejiofor 8, Fediuk 7, Lachowicz 5, Murza 4, Ćwiklik 3, Stecko 2, Buczek 2.