Złoto i brąz judoków z Tarnowa (FOTO)
access_time 2011-06-02 14:15:43
Świetny występ zanotowali studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w Judo kobiet i mężczyzn zorganizowanych w Opolu.

W zawodach wzięły udział drużyna męska w składzie: Robert Wardzała i Piotr Myśliwiec (awans wywalczony w zawodach strefowych) oraz kobieca: Angelika Skórka, Bernadetta Olszówka i Justyna Dziurawiec.

Wśród pań niespodziankę sprawiła Bernadetta Olszówka, trenująca na co dzień pod okiem trenera Krzysztofa Sieniawskiego (KS MPEC Błękitni Tarnów), która w kategorii –78kg zdobyła brązowy medal. W pierwszej walce przegrała przed czasem z Małgorzatą Gazdą reprezentującą Uniwersytet Jagielloński, ale dwie kolejne z Anną Gudowicz (UAM Poznań) i Aleksandrą Hernik (Uniwersytet Łódzki) rozstrzygnęła przed czasem na swoją korzyść co pozwoliło jej stanąć na najniższym stopniu podium. Warto dodać, że start Bernadetty w finałach Akademickich Mistrzostw Polski do samego końca stał pod znakiem zapytania ze względu na kontuzję.

Świetny występ zanotował również Robert Wardzała (KS MPEC Błękitni Tarnów), podobnie jak Olszówka, trenujący pod okiem trenera Krzysztofa Sieniawskiego. Wardzała, to także student I roku fizjoterapii tarnowskiej PWSZ i jednocześnie trener sekcji grapplingu AZS PWSZ Tarnów. Był jednym z kandydatów do medalu w kategorii +100kg, ale również przystępował do zawodów z kontuzją barku, której nabawił się podczas rozgrywanych niedawno Otwartych Mistrzostw Polski w Grapplingu. Robert w pierwszej walce wylosował wolny los, w dwóch kolejnych przez ippon pokonał Damiana Majdę (Uniwersytet Łódzki) i Roberta Krzęcio (Politechnika Śląska). W półfinale spotkał się z kolejnym reprezentantem Politechniki Śląskiej Arturem Tycem, którego pokonał na punkty. W walce finałowej znów przez ippon pokonał Artura Pujszo (WSG Bydgoszcz) i mógł cieszyć się z tytułu Akademickiego Mistrza Polski.

Dobre, piąte miejsce w kategorii +78kg zajęła Justyna Dziurawiec, podopieczna trenera Tomasza Wojdana (UKS Wola Rzędzińska). Angelika Skórka zajęła 9. miejsce (kategoria wagowa 57kg). Również 9. miejsce zajął w kategorii 66kg Piotr Myśliwiec.

W klasyfikacji drużynowej mężczyzn reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zajęła 10. pozycję (jednocześnie najwyższa lokata uczelni typu PWSZ), reprezentacja kobieca zajęła również miejsce 10 i podobnie jak męska, była sklasyfikowana najwyżej spośród uczelni wyższych typu PWSZ.