Cała runda bez porażki!
access_time 2011-05-27 12:56:41
W sobotę 28 maja o godzinie 17:00 UNIA Tarnów zagra w Jaskółczym Gnieździe z NAPRZODEM Jędrzejów. Wstęp na to spotkanie jest BEZPŁATNY! Zapraszamy.

Jaskółki, zwyciężając w Wieliczce z Górnikiem, domknęły całą ligową rundę bez porażki. Tarnowianie ostatni raz przegrali właśnie z Górnikiem, a od tego czasu - 17 kolejek(!) - są niepokonani. W dodatku tylko 2-krotnie zremisowali! OBY TA WSPANIAŁA SERIA TRWAŁA DO KOŃCA SEZONU!

Rywale po 28. kolejkach zajmują 12. miejsce w tabeli III ligi. Zdobyli 31 pkt. (8 wygranych - 7 remisów - 13 porażek), bramki 37-38. Wiosną Naprzód, choć rozegrał o 1 mecz więcej niż inni (zaległe spotkanie z Orliczem), zdobył 14 punktów, z czego połowę u siebie, a połowę na wyjazdach. Zaczął od wygranej w przełożonym z rundy
jesiennej meczu, ale później przegrał 5 razy z rzędu. Potem był walkower, 2 remisy, porażka u siebie 1-2 z Garbarnią i nagle wszystko się odmieniło. Trzy kolejne mecze zostały wygrane: najpierw 3-1 mecz o 6 punktów w Połańcu, potem 2-1 ćwierćfinał Pucharu Polski w Pińczowie, wreszcie aż 5-1 z Przebojem w Jędrzejowie! Rywale najwyraźniej złapali formę i także z Tarnowa będą chcieli wrócić z tarczą. Uwągę trzeba zwrócić na Huberta Dreja, który z 10 bramkami jest najlepszym strzecem drużyny, oraz na Kamila Wolińskiego, który w ostatnich 2 meczach ligowych aż 5-krotnie pokonywał bramkarzy przeciwnika.
Unia wygrała jesienią w Jędrzejowie 1-0 po golu Mateusza Wolańskiego, którego zabraknie w sobotę z powodu kontuzji odniesionej w finale okręgowego Pucharu Polski. Ponadto nie zagrają Łukasz Kazik - pokutuje za żółte kartki i Kamil Nytko, a pod znakiem zapytania stoi występ Dawida Sojdy. Zwycięstwo z Naprzodem zapoczątkowało imponującą serię meczów bez przegranej, która trwa po dziś dzień. Trzeba jednak uważać.

Rywale są w formie, a w zeszłym sezonie potrafili się zrewanżować Unii za porażkę u siebie i wygrali w Jaskółczym Gnieździe.