Przegląd prasy
access_time 2010-08-04 16:09:47
Przedstawiamy krótki przegląd prasy lokalnej: dzisiejsze wydanie Gazety Krakowskiej oraz Dziennika Polskiego, oraz bieżące wydanie tygodnika TEMI.Dziennik Polski 04.08.2010 r.

W Dzienniku Polskim przeczytamy m.in. o proteście mieszkańców ul. Lwowskiej przeciwko budowie stacji benzynowej, która ma stanąć na placu między 10-piętrowymi blokami numer 61 i 65. Pomimo kolejnej rozmowy z prezydentem Ryszardem Ścigałą, protestujący nie kryją swojej bezradności: - Wydaje nam się jednak, że nic nie wskóramy i stacja benzynowa stanie między blokami. Natomiast włodarze miasta tłumaczą, że nie mogą cofnąć pozwolenia na budowę, gdyż inwestor spełnił wszystkie wymogi.
W Dzienniku również o terminach zakończenia prac remontowych na tarnowskich ulicach. Ruch samochodowy na ulicach Gumińskiej i Dąbrowskiego ma zostać przywrócony do połowy sierpnia. Prace związane z budową przejścia podziemnego na ulicy Mickiewicza zakończą się jesienią. Jak informuje dyrektor TZDM Zdzisław Musiał, ulica Mickiewicza powinna być przejezdna w połowie września.


Gazeta Krakowska 04.08.2010 r.

Gazeta Krakowska w dzisiejszym wydaniu pisze o e-oszustwie, którego padł ofiarą znany tarnowianin i kosmolog ks. Michał Heller. Haker wykorzystał adres internetowy profesora i korzystając z jego listy kontaktów, rozesłał e-maile z prośbą o przelanie pieniędzy na podany numer konta bankowego.
W Krakowskiej także o zazdrości, którą ma wzbudzić zakup nowych autobusów komunikacji miejskiej w Dębicy. Począwszy od marca przyszłego roku, po mieście zaczną kursować nowoczesne autobusy z klimatyzacją, a podróż nimi będzie się odbywać na podstawie m.in. biletów elektronicznych. Mieszkańcy stojąc na przystanku, będą mogli dowiedzieć się ze specjalnych elektronicznych tablic, jak długo przyjdzie im czekać na autobus i pojazd której linii przyjedzie najszybciej.


TEMI 04.08.2010 r.

W bieżącym wydaniu TEMI o opóźnionej przeprowadzce tarnowskiej „Kapłanówki”. Długotrwałe opady deszczu w maju i czerwcu spowodowały zalanie przygotowanego do wykonania podbudowy placu w Chyszowie. Uruchomienie nowej „Kapłanówki” najwcześniej będzie możliwe w połowie października.
W ostatnim czasie głośno było o sporze o fontannę, budowaną przy skwerze Popiełuszki. Jaki pisze TEMI, koszt realizacji tej inwestycji ma pochłonąć milion złotych ze środków publicznych. Radna Anna Czech wystosowała list do mediów, w którym zarzuciła władzom miasta brak racjonalnego myślenia, gdyż – jej zdaniem – te pieniądze można byłoby przeznaczyć na zakup i montaż klimatyzacji w ponad 20 autobusach miejskich. Wystąpienie radnej poklasku nie zyskało nawet w środowisku politycznym, z którym jest związana.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A