Rowerzyści zablokowali rondo (FOTO)
access_time 2010-09-10 18:36:50
Niezadowoleni z dotychczasowych rozmów z władzami miasta cykliści zablokowali dziś rondo u zbiegu ulic Słonecznej i Starodąbrowskiej. Niezadowoleni są także kierowcy, którym przeszkadza taka forma protestów.


Kilkadziesiąt rowerzystów protestowało wobec opieszałej postawy tarnowskich urzędników w sprawie postulatów dotyczących poprawy jakości dróg rowerowych. Pierwszy taki protest cyklistów odbył się końcem sierpnia. Efektem zablokowania ronda, było spotkanie w terenie z prezydentem Ryszardem Ścigałą na tarnowskich ścieżkach rowerowych. Spotkanie przebiegało w nerwowej atmosferze. Zawiedzeni cykliści, mieli nadzieję, że wraz z przedstawicielami władz miasta uda im się objechać przynajmniej połowę ścieżek. Tymczasem prezydent opuścił ich po pierwszym kilometrze trasy, tłumacząc się obowiązkami.

Rowerzyści wskazują aż 130 uchybień dotyczących ścieżek, które udokumentowali zdjęciami. Jak podkreślają, niedoskonałości miejskich dróg rowerowych wpływają na bezpieczeństwo, komfort jazdy oraz finanse - ścieżki nie są regularnie sprzątane, co za tym idzie, zdarzają się przebicia opon w rowerach.


Zdjęcia: Jakub Kaszuba

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A