Tarnowscy zawodnicy na VII Grand International Wushu Festiwal w Warszawie
access_time 2010-05-29 08:15:00
W dniach 21-23.05.2010r. odbył się w Warszawie Festiwal WUSHU, na który to przybyli zawodnicy z kilkunastu państw. Po raz kolejny świetnie spisali się zawodnicy UKS Kung-fu Vo Thuat Thanh Quyen. Przywieźli łącznie 21 medali, w tym 10 złotych.

Najlepszym zawodnikiem naszego teamu, zdobywcą pucharu dla najlepszego zawodnika festiwalu jest Tomasz Bilut. Startując w 6 konkurencjach, zdobył 6 złotych medali. Dwa złote medale wywalczył Robert Maślanka. Cztery razy na podium stawała Gabriela Żmuda zdobywając trzy srebra: w formach ręcznych, broni krótkiej i broni różnej oraz brąz w broni długiej.

Pozostali medaliści: Patryk Zaucha – złoto w formach ręcznych i srebro w broni różnej; Katarzyna Migdał – srebro w formach ręcznych, srebro w broni różnej; Michał Ciebień – brąz w broni długiej; Jakub Niewiadomski – brąz w broni długiej. Tym razem bez medalu, zajmując kilkakrotnie czwarte miejsce wrócił Rafał Kocoł.

Medale wywalczyli nasi zawodnicy startujący w walkach Sanda. Złoto zdobył Jakub Niewiadomski, srebro Filip Zych, a brąz Łukasz Nosek.

Po weryfikacji wyników przez Polski Związek WUSHU, nasi zawodnicy zostali wytypowani do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w październiku w Chinach.

Do sukcesów UKS Kung-fu przyczyniła się w dużej mierze pomoc zaprzyjaźnionych firm: KRIST, ŚNIEŻKA, EXTRAVAGANCE, GAMMA, dzięki którym zawodnicy mogą startować w zawodach i trenować używając profesjonalnego sprzętu.

Info: UKS Kung-fu Vo Thuat Thanh Quyen - Tarnów