Małe derby Tarnowa na remis. Tarnovia - Iskra 2:2
access_time 2010-05-10 13:52:00
W derbowym pojedynku Iskra Tarnów zremisowała z Tarnovią 2:2, choć po pierwszej połowie przegrywała dwoma bramkami.

W derbowym pojedynku Iskra Tarnów zremisowała z Tarnovią 2:2, choć po pierwszej połowie przegrywała dwoma bramkami. Pierwszą bramkę w 2' minucie zdobył Marcin Prokop (sytuacja na zdjęciu), który, po dośrodkowaniu Barczaka, głową celnie uderzył obok prawego słupka bramki. 10 minut później było już 2:0 dla gospodarzy, kiedy do źle wybitej piłki podbiegł Wojciech Gucwa i z pierwszej piłki z 22 metrów uderzył w prawy dolny róg bramki. W pierwszej połowie Iskra miała dogodną sytuację do zdobycia kontaktowej bramki, lecz piłka ani po uderzeniu Roberta Larwy ani po dobitce Damiana Żaka nie trafiła do siatki. Po pół godzinie gry mogło być 3:0. Znakomite podanie otrzymuje Surman ale po opanowaniu piłki spod nóg wyłuskuje mu ją Kasprzyk. W 40 min. strzałem kończy swój kilkudziesięciometrowy rajd Barczak, ale i tym razem golkiper gości nie daje się zaskoczyć.

Druga połowa to aż trzy zmiany w szeregach Iskry, które przyniosły zamierzony efekt. W 65 min. sędzia główny odgwizduje rzut karny dla gości, jednak po konsultacji z sędzią bocznym zmienia decyzję gdyż wcześniej zawodnik gości był na spalonym. Chwilę później znowu strzał i dobitkę broni bramkarz Tarnovii Jankowski. W 69 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rafała Cierpicha Jonasz Żak zdobywa głową bramkę. Później następuje kopia sytuacji sprzed dziesięciu minut, lecz tym razem głową uderza powracający do zdrowia Robert Kozioł i zdobywa wyrównującą bramkę. Do końca meczu wynik się już nie zmienił.

Tarnovia Tarnów - Iskra Tarnów 2:2 (2:0)