Strażak z Tarnowa wicemistrzem w Judo
access_time 2010-06-24 16:06:24
19 czerwca w hali sportowej GKS Czarni Bytom, odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w Judo. Do zawodów zgłosiło się kilkadziesiąt drużyn z komend w całym kraju oraz jedna drużyna strażaków. Zawodnicy walczyli o Puchar Komendanta Głównego Policji.

W rywalizacji indywidualnej w 10 kategoriach wagowych uczestniczyło 54 zawodników, reprezentujących Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, Komendę Stołeczną Policji, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkołę Policji w Katowicach oraz Komendy Wojewódzkie Policji z Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi i Wrocławia.

Do reprezentacji Państwowej Straży Pożarnej powołany został strażak pełniący na co dzień służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie str. Piotr Olszówka. Walki w poszczególnych kategoriach wagowych zostały przeprowadzone zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Judo, systemem „francuskim” oraz „każdy z każdym”. Nasz kolega wystartował w najwyższej kategorii wagowej + 100 kg, zajmując w klasyfikacji generalnej II miejsce. W klasyfikacji drużynowej reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej zajęła dobre IV miejsce.

Najlepszym zawodnikom oraz drużynom mistrzostw zostały wręczone puchary, medale oraz dyplomy.

Info: PSP Tarnów