Szymom Kiełbasa awansował
access_time 2009-05-18 08:38:35
W sobotę na torze w Krsko (Słowenia) odbyła się Runda Kwalifikacyjna Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na żużlu. W zawodach z bardzo dobrej strony zaprezentował się wychowanek Unii Tarnów - Szymon Kiełbasa. Młoda "Jaskółka" wywalczyła w pięciu startach 12 punktów, co dało jej pewny awans do półfinału.

W zawodach bezkonkurencyjny okazał się Jurica Pavlic z Chorwacji (15 punktów). Drugie miejsce zajął Polak: Przemysław Pawlicki (13 punktów), a trzeci był Szymon Kiełbasa (12 punktów).

Zawodnik Unii mógł zając nawet druga pozycję. Przeszkodził mu w tym młody Słoweniec -Samo Kukovica, który w biegu siedemnastym doprowadził do groźnie wyglądającego upadku. Nasz żużlowiec będąc na czele stawki, został uderzony motocyklem rywala i wpadł w bandę. Na szczęście skończyło się na strachu. W powtórce, poobijany Szymon przyjechał za kolegą z reprezentacji, Przemysławem Pawlickim.

Dobry wynik "Simona" to zasługa m.in. Sławomira Troniny, który przygotował zawodnikowi motocykle i pracował z nim czasie porannego treningu w Krsko i czasie samego turnieju.

- Cieszę się bardzo z awansu do dalszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Tor podczas zawodów był bardzo ciężki, nie brakowało dziur. Stawka rywala również była mocna. Gdyby nie bieg siedemnasty w którym zaliczyłem upadek spowodowany jazdą Słoweńca, to zająłbym drugie miejsce w tych kwalifikacjach. Odczuwam trochę skutki tej kolizji, jestem poobijany. Niestety gorzej jest z moim najlepszym motorem, który uległ zniszczeniu. W pierwszej kolejności chciałbym podziękować Głównemu Partnerowi Azotom Tarnów, Panu Sławomirowi Troninie, który sprawuje opiekę nad moim sprzętem oraz wszystkim tym, którzy we mnie wierzyli- powiedział zawodnik Unii Tarnów Szymon Kiełbasa.

O tym gdzie wystąpi zawodnik Unii Tarnów w kolejnej rundzie mistrzostw świata juniorów, zadecyduje losowanie. Półfinały odbędą się w węgierskim Miszkolcu (21 czerwca) oraz szwedzkiej Kumli (27 czerwca). Finał zaplanowany został w chorwackim Gorican (4 października).

Wyniki turnieju eliminacyjnego Indywidualnych Mistrzostw świata Juniorów w Krsko.