Laureat World Press Photo w Żabnie
access_time 2009-08-20 17:00:38
Tomasz Wiech niedawno odbierał jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie fotografii- World Press Photo. W najbliższą środę podzieli się swoimi doświadczeniami w Żabnie, podczas spotkania autorskiego, do którego został zaproszony przez Towarzystwo Fotograficzne POZYTYWni.

Tomasz Wiech jest fotografem młodego pokolenia, który swoje spostrzeżenia o otaczającym go świecie zapisuje w formie fotograficznego obrazu. Zdjęcia, na których zobaczyć możemy aktualną analizę Polski, zarówno tej z którą na co dzień się spotykamy, jak i tej o której nie mamy pojęcia, bo jest ona dostępna tylko nielicznym, są przedmiotem zapisu wytrawnego obserwatora, którym gość najbliższego spotkania autorskiego w Żabnie niewątpliwie jest.

Fotograf ma w swoim dorobku kilka prestiżowych nagród. Jego fotografie zdobyły laury na największych konkursach w Polsce (m.in. Grand Press Photo, BZ WBK Press Foto), a także na świecie. Tomasz Wiech jest laureatem najbardziej znaczącej nagrody w dziedzinie dokumentu i fotoreportażu- World Press Photo. Za sobą ma również wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych.

We środę, 26 sierpnia, Tomasz Wiech będzie gościem żabieńskiego Towarzystwa Fotograficznego POZYTYWni, które poprowadzi spotkanie autorskie z fotografem. Początek zaplanowany jest na godzinę 18.00. Multimedialne spotkanie odbędzie się w Sali Kinowej Gminnego Centrum Kultury w Żabnie, które jest współorganizatorem przedsięwzięcia. Serdecznie zapraszamy.

Tomasz Wiech swoje fotografie publikuje na stronie internetowej: http://www.tomaszwiech.com/ oraz blogu: http://towiech.blogspot.com/.


Info: Gminne Centrum Kultury w Żabnie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A