Dariusz Sęk nokautuje swojego przeciwnika!
access_time 2009-11-16 09:14:10
Dariusz Sęk z reprezentujący PM-Tiger Tarnów, wygrał swój trzeci zawodowy pojedynek, pokonując przed czasem w trzeciej rundzie Bułgara Merdjidina Yuseinova.

Od samego początku pojedynku Darek dostosował się do wskazówek swojego trenera Andrzeja Gmitruka, boksował bardzo spokojnie kontrolując pojedynek. Przed trzecią rundą trener Gmitruk podpowiedział mu aby podkręcił nieco tempo i uderzał częściej prawą ręką i ta wskazówka okazała się bardzo trafna, już na poczatku trzeciej rundy po prawym sierpowym Darka, Bułgar padł na deski, sędzia wyliczył go i sedzia wznowił pojedynek ale Darek zalał zamroczonego rywala seria ciosów i sędzia musiał przerwać walkę.
Po walce trener Gmitruk stwierdził iż Darek robi ogromne postepy i najpóźniej do końca przyszłego roku tarnowski pięściaż będzie mógł zawalczyć o jakiś poważniejszy tytuł, prawdopodobnie w Tarnowie.
Po walce w Koszalinie Darek nie będzie miał zbyt długiej przerwy bo już za dziesięć dni czeka go kolejny obóz treningowy w Lublinie przed następną walką która ma odbyć się 18 grudnia.

W walce wieczoru Koszalińskiej gali Piotr Wilczewski (24-1, 7 KO) pokonał na punkty po dziesięcio rundowym pojedynku Demetriusa Davisa (19-17-5, 7 KO). Sędziowie jednogłośnie wskazali zwycięstwo Polaka (99-92, 100-91, 100-90). Stawką pojedynku był tymczasowy pas TWBA kategorii super średniej.

Ciekawy był również pojedynek Sławomira Ziemlewicza (19-5-2, 3 KO) który pokonał niejednogłośnie na punkty Giera Inge Jorgensena (27-2, 11 KO). Po sześciu zaciętych rundach dwóch sędziów wskazało Polaka jako zwycięzcę natomiast trzeci arbiter wypunktował remis. To pierwsza wygrana Ziemlewicza od października 2007.

Swoje pojedynki wygrali również: Wojciech Bartnik i Roman Shkarupa.

Info: PM-Tiger Tarnów