Złoto Edyty Ropek w Pucharze Świata w Chamonix
access_time 2009-07-14 14:37:46
Edyta Ropek (MKS Tarnovia, LaRoca) zwyciężyła w trzeciej eliminacji Pucharu Świata 2009 w konkurencji wspinaczki na czas, która miała miejsce w francuskim Chamonix. Tym samym Polka wyszła na prowadzenie w klasyfikacji generalnej tegorocznego pucharu.

Znakomity występ zaliczyła druga z reprezentantek Polski, Monika Prokopiuk (Skarpa Lublin), która po awansie do rundy finałowej wywalczyła bardzo dobre, szóste miejsce. W karierze sportowej tej zawodniczki, jest to najlepszy wynik w rywalizacji międzynarodowej! Brawo! Trzecia z Polek, Klaudia Buczek (MKS Tarnovia) nie zdołała awansować do finału i sklasyfikowana została na 10 miejscu.

W rywalizacji męskiej najlepszy wynik wśród reprezentantów Polski uzyskał Tomasz Oleksy (MKS Tarnovia), który zajął czwarte miejsce. Tomasz przegrał walkę o brązowy medal z Czechem Liborem Hroza, dla którego jest to pierwszy medal w imprezie tej rangi. Na dobrych pozycjach uplasowali się pozostali dwaj reprezentanci Polski, Łukasz Świrk (SMG Lubin) zajął 7 miejsce, a Jędrzej Komosiński (AZS PWSZ Tarnów) - 8 miejsce. Czwarty z Polaków Maciej Kalita (MKS Tarnovia) nie zdołał awansować do finału, sklasyfikowany został na 18 miejscu.

Jedyny reprezentant Polski w konkurencji wspinaczki prowadzenie, Piotr Bunsch (MKS Tarnovia) zajął 55 miejsce.

W rywalizacji kobiet drugie miejsce zajęła Rosjanka Valentina Yourina, trzecie Ksenia Alexiewa. W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Rosjanin Eugieny Wajczekowski, drugi był jego rodak Sergiej Sinitsyn, trzeci był wspomniany Czech Libor Hroza.

Info: edytaropek.pl