Kolejny udany występ Agnieszki Sak w reprezentacji Polski
access_time 2009-04-08 11:51:28
W Pireusie (Grecja) odbył się Wielomecz Pływacki juniorów (dziewczęta 15-16 letnie i chłopcy 17-18 letni) z udziałem reprezentacji 8 państw: Brazylii, Turcji, Cypru, Grecji, Izraela, Portugalii, Szwajcarii i Polski. Jedną z najlepszych zawodniczek naszej reprezentacji była 16-letnia Agnieszka Sak - pływaczka „Unii” Tarnów, uczennica III klasy gimnazjum w Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie.

Zawodniczka startowała w 4 konkurencjach na dystansach 50, 100 i 200 m st. motylkowym oraz w sztafecie 4x100 m st. zmiennym. Na wszystkich dystansach zajęła punktowane miejsca a na swoim koronnym dystansie 200 m st. motylkowym zdobyła złoty medal rezultatem 2:16,54, który jest nowym rekordem tego tradycyjnego, rozgrywanego od kilkunastu lat wielomeczu.

Złoty medal Agnieszki jest jednym z 4 zdobytych przez reprezentantów Polski na 32 rozegrane konkurencje. W klasyfikacji drużynowej Polska zajęła 4 miejsce, za bardzo silnymi reprezentacjami Brazylii, Grecji i Szwajcarii.

Trenerem reprezentacji był trener Andrzej Kiełbusiewicz.