Puchar Polski we Wspinaczce Sportowej - Tarnów
access_time 2008-10-07 09:01:30
Miniona sobota w klubie MKS Tarnovia minęła pod znakiem wspinaczki. Na ścianie wspinaczkowej klubu pojawiła się czołówka polskich zawodniczek i zawodników. Kilkudziesięciu sportowców rywalizowało w konkurencji „prowadzenie”.

Poranne eliminacje potwierdziły przypuszczenia o tym kto jest w dobrej formie w tym sezonie i kto może pretendować do najwyższego miejsca na podium. Wśród Pań eliminacyjne drogi w całości kończyły 4 zawodniczki Kinga Ociepka, Oliwia Bechyne-Goś obie z Krakowa, oraz Agata Wiśniewska z Torunia i Małgorzata Kusztelak z Warszawy. Wśród Panów identyczne - najlepsze wyniki uzyskali krakowianie Marcin Wszołek i Andrzej Mecherzyński-Wiktor, Łukasz Dudek z Zawiercia oraz zawodnik MKS Tarnovia Piotr Bunsch. Drogi finałowe, których autorem był Tomek Oleksy okazały sie bardzo wymagające.

Pośród Pań tylko Kinga Ociepka zdołała pokonać całą drogę, tym samym zwyciężając swoje rywalki i zajmując pierwsze miejsce. Kolejno za nią uplasowały się Agata Wiśniewska i Oliwia Bechyne-Goś.

W kategorii mężczyzn było podobnie jak u kobiet. Aktualny Mistrz Polski Marcin Wszołek jako jedyny pokonał całą drogę, uzyskując tym samym najwyższy możliwy wynik. Na miejscu drugim uplasował się Piotr Bunsch, a za nim Andrzej Mecherzyński-Wiktor.

W zawodach nie startowała dwójka najlepszych tarnowian Edyta Ropek i Tomasz Oleksy. Edyta przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej we włoskim Arco, przygotowuje się do Mistrzostw Europy, które odbędą się w połowie października w Paryżu. Tomasz Oleksy z kolei zajął się częścią organizacyjną zawodów oraz przygotowaniem dróg wspinaczkowych.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności i zrealizowane zostały przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Tarnowa oraz Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Wyniki:

Kobiety:

1. Kinga Ociepka KS Korona Kraków
2. Agata Wiśniewska KW Toruń
3. Oliwia Bechyne-Goś KS Korona Kraków

Mężczyźni:

1. Marcin Wszołek KS Korona Kraków
2. Piotr Bunsch MKS Tarnovia
3. Andrzej Mecherzyński-Wiktor Reni Sport Kraków


Info: Bartek Kitajewski
Zdjęcia: Marcin Czajka

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A