Andrzejki integracyjne w Woli Rzędzińskiej
access_time 2008-11-24 16:28:44
Już po raz ósmy, 20 listopada w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej odbyły się Andrzejki Integracyjne.

W pięknie udekorowanej sali zjawiło się blisko sto dwadzieścia dzieci wraz ze swoimi opiekunami. - Naszymi gośćmi tradycyjnie byli wychowankowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze, Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Firmie TAREL z Woli Rzędzińskiej oraz dzieci, których rodzice zrzeszeni są w Stowarzyszeniu Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” - mówi Józef Lazarowicz, dyrektor wolańskiego gimnazjum. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i bardzo bogaty program imprezy. Zaczęło się od części oficjalnej i powitania gości. Utracone kalorie podczas wspaniałej zabawy uczestnicy mogli uzupełnić przy obficie zastawionych stołach.

Po gorącym posiłku dzieci przeniosły się w świat baśni. Spektakl „Czerwony Kapturek” wystawili uczniowie klas trzecich pod kierunkiem Marcina Sitki. Zaś jedną z największych atrakcji wieczoru były tradycyjne wróżby, z których korzystała zarówno młodzież, opiekunowie, jak i zaproszeni goście. Później rozpoczęły się tańce, a przez całą imprezę jej uczestników bawił zespół „Twist” złożony z uczniów i absolwentów gimnazjum.

Tańce przeplatane były licznymi konkursami. Żaden z uczestników nie odszedł bez nagrody. Rodzice i opiekunowie dzieci niepełnosprawnych oraz zaproszeni goście, wśród których byli Przewodnicząca Rady Gminy Wiesława Mitera, Wójt Grzegorz Kozioł, zastępca Wójta Elżbieta Chrząszcz oraz pracownicy urzędu gminy, zachwyceni byli zaangażowaniem młodzieży gimnazjalnej w organizację i przebieg zabawy andrzejkowej. Niemałą atrakcją było podnoszenie ciężarów, do którego zaprosił wójta Grzegorza Kozioła uprawiający tę dyscyplinę, dobrze rokujący niepełnosprawny sportowiec z Woli Rzędzińskiej Artur Lis.

Bardzo miłym akcentem dla nas jako organizatorów były słowa pochwał pod adresem naszych uczniów. „Oni bawią się tak samo jak my i niczym się od nas nie różnią” - to zdanie wypowiedziane przez jedną z gimnazjalistek, świadczy o tym, że uczniowie dobrze zrozumieli celowość organizowania tego typu imprez – podkreślają Halina Jarowska i Bożena Wach organizatorki tej cyklicznej imprezy, które postarały się o miłą atmosferę i bogaty program andrzejek. - Po raz kolejny działania integracyjne ze środowiskiem młodzieży i dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Tarnów, zawarte w szkolnym programie wychowawczym, przyniosły zamierzone rezultaty – dodają.

O siedemnastej, kiedy zabawa już dobiegła końca, nikomu z uczestników nie chciało się wierzyć, że tak szybko minęło pięć godzin wieczoru pełnego zabaw, wróżb i magii. Dyrektor Józef Lazarowicz zaznacza, że z roku na rok powiększa się grono sponsorów. - W tym roku wspomogli nas: Centrum Kultury, Sportu i Inicjatyw Europejskich Gminy Tarnów, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Firma „Transsprzęt” Kazimierza Cecota, Firma Transportowo-Usługowa Ireneusza Pająka, Firma „Megbud”, Cukiernia „Targowa” Stanisław Bańbor i Wspólnicy, F. H. „Galicja”, Sklep Wielobranżowy „ABC”, sieć sklepów Biedronka, Firma „Papitar”, Sklep „Hitpol”, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska – Gumniska – podkreśla. - I oczywiście jak co roku w przygotowaniu andrzejek wspomagają nas Warsztaty Terapii Zajęciowej działające przy Firmie TZOE „TAREL’’ - dodaje.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej udanej zabawy andrzejkowej dedykujemy motto, którym kierowały się organizatorki imprezy: „Nagrodą dla nas niech będzie uśmiech na twarzy wszystkich dzieci”.


Info: Piotr Pawlina / Gmina Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A