Derbowy remis w Tarnowie
access_time 2008-09-09 21:31:04
We wtorkowe popołudnie przy ul. Krzyskiej rozegrane zostały 3. derby pomiędzy Iskrą a Tarnovią. Tym razem mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. Wynik 1:1 odzwierciedla bardzo wyrównaną walkę pomiędzy szóstoligowcami.

fot. Michał StańczykPoczątek meczu to ataki Tarnovii, którym dzielnie opierali się zawodnicy z Krzyża, kilkakrotnie wyprowadzając kontry. Wynik do przerwy 0:0. Druga połowa rozpoczęła się zdecydowanymi atakami Iskry, której efektem był faul w polu karnym obrońcy Tarnovii na Rafale Cierpichu.

Jedenastkę pewnie wykorzystał Daniel Mruk, strzelając swoją trzecią bramką w tym sezonie dla Iskry. Gdy już wydawało się, że mecz zakończy się sukcesem Iskry, grająca w "dziesiątkę" Tarnovia (drugą zółtą, a w efekcie czerwoną zobaczył środkowy pomocnik) mocno zaatakowała bramkę gospodarzy. Po kilku nieudanych rzutach rożnych, bramkę wyrównującą z rzutu wolnego strzelił Klich.

Remis oznacza dla Iskry Tarnów umocnienie się w górnej części tabeli oraz pozostanie niepokonaną drużyną na własnym boisku, a dla Tarnovii niestety brak poprawy ostatniej - 18 lokaty w tabeli tarnowskiej Okręgówki.

Iskra Tarnów - Tarnovia Tarnów 1:1
Bramki: D. Mruk 65' (z rzutu karnego) - W. Klich 85' (z rzutu wolnego)