Mecze sparingowe piłkarzy "Jaskółek"
access_time 2009-02-23 12:11:25
Prezentujemy Państwu dotychczasowe wyniki gier kontrolnych zespołu Unii Tarnów.

W dotychczas rozegranych sparingach drużyna kierowana przez trenera Bogusława Kwieka odniosła trzy zwycięstwa a dwa mecze zakończyły się porażką.
W pokonanym polu "Jaskółki" pozostawiły ekipy IV ligowe pokonując je odpowiednio :

Rzemieślnik Pilzno 4-0,
BKS Bochnię 3-0,
Tuchovię Tuchów 6-0.

Natomiast porażki doznali z zespołami wyżej notowanymi, z drużyną drugoligowego Kolejarza Stróże w stosunku 1-5, honorową bramkę dla tarnowskich "Jaskółek" strzelił Piotr Drozdowicz. Ciekawostką jest fakt ,iż w tym spotkaniu jedną z bramek drużynie Unii strzelił były reprezentant Polski oraz była gwiazda ekstraklasy Grzegorz Piechna.

Drugą porażkę piłkarze odnieśli z drużyną Cracovii Kraków składającej się z zawodników młodej ekstraklasy uzupełnionej zawodnikami z pierwszego składu pasów.

Na uwagę i co może cieszyć zasługuje fakt, iż większość bramek dla zespołu strzelają młodzi piłkarze tego klubu Piotr Drozdowicz,Dawid Wolański oraz Tomasz Rodak,który w meczu z Tuchovią popisał się hattrickiem.
Martwić mogą jedynie kontuzje Łukasza Bartkowskiego,Piotra Saratowicza,Mirosława Maja,Marcina Pietruchy,Piotra Drozdowicza oraz Adriana Ślęzaka.

W niedzielę 8 marca na stadionie przy ulicy Warszawskiej w Wojniczu "Jaskółki" rozegrają spotkanie w ramach Pucharu Polski z zespołem Olimpii Wojnicz początek spotkania o godzinie 14.00.

Wyniki:

UNIA TARNÓW - Rzemieślnik Pilzno 4-0 (1-0)
Bramki: P.Saratowicz, P.Drozdowicz, P.Popiela ,P.Węgrzyn.

UNIA: Lisak - Goliński, Niewola, Jędrusiak, Pietrucha - Rodak, Szczytyński, Ocłoń, Witek - Saratowicz, Wolański oraz Maj, Pawlak, P. Popiela, Sobyra, Lądwik, Cabała, Fryś, Wach, Węgrzyn, Kroker, Drozdowicz

Kolejarz Stróże – UNIA TARNÓW 5-1 (1-0)
Bramka: Dudziński x2, Bergier, Basta, Piechna - P.Drozdowicz.

UNIA TARNÓW - BKS Bochnia 3-0 (1-0)
Bramki: D.Wolański, R.Witek, Ł.Kazik (karny).

UNIA TARNÓW - Tuchovia Tuchów 6-0 (1-0)
Bramki: T.Rodak x3, P.Drozdowicz x2, D.Wolański

UNIA I połowa: Ł.Lisak - K.Pawlak, D.Mikołajczyk, W.Jędrusiak M.Pietrucha - R.Radliński, Ł.Kazik, T.Szczytyński, P.Węgrzyn - D.Wolański, P.Saratowicz.
UNIA II połowa: Ł.Lisak (P.Kwiecień) - M.Niewola, P.Popiela, T.Sobyra, K.Fryś - D.Barwacz, A.Slęzak, J.Ocłoń, R.Witek - P.Drozdowicz, T.Rodak.

Cracovia (ME) - UNIA TARNÓW 3-2 (2-2)
Bramki: Dudzic x2, Tatara - Ł.Kazik, D.Wolański.

UNIA: Lisak- Pawlak, Niewola (46' Mikolajczyk), Sobyra, Pietrucha (25' Fryś) - Radliński, Kazik (46' Ślęzak, 75' Ocłoń), Ocłoń (46' Szczytynski), Węgrzyn (46' Witek) - Drozdowicz (46' Cabała), Wolański (46' Rodak).

info:ZKS Unia Tarnów