Dziewięć medali dla wspinaczy z Tarnowa
access_time 2008-06-17 09:01:00
W miniony weekend rozegrane zostały trzynaste Mistrzostwa Polski Juniorów we wspinaczce sportowej, zorganizowane przez Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji pod patronatem Prezydenta miasta Tarnowa Ryszarda Ścigały. Była to szczęśliwa trzynastka dla zawodników z Tarnowa reprezentujących MKS Pałac Młodzieży i Sekcję wspinaczkową Tarnovii.

W sumie tarnowianie zdobyli 9 medali – cztery złote, dwa srebrne i trzy brązowe. W najmłodszej kategorii wiekowej 14-15 lat (junior młodszy) Olga Karaśkiewicz z Tarnovii zdobyła srebrny medal „w prowadzeniu” a Marcin Dzieński z Pałacu Młodzieży stanął na trzecim stopniu podium zdobywając brąz w tej samej konkurencji. Kategorię juniorek 16-17 lat zdominowały siostry Klaudia i Sylwia Buczek reprezentujące Tarnovię, Klaudia zdobyła złoty medal a Sylwia stanęła na drugim miejscu. Wśród młodzieżowców złoto i tytuł Mistrza Polski wywalczył Maciej Kalita wyprzedzając zawodnika ze Skarpy Lublin Jakuba Ginszta o prawie 3sek. , ponieważ drogę finałową ukończyli oboje i o wyniku zadecydował czas przejścia.

Przechodząc do drugiej konkurencji wspinaczki sportowej „na czas” należy odnotować bardzo udany start w wykonaniu Marcina Dzieńskiego MKS Pałac Młodzieży zawodnik z najmłodszej kategorii wiekowej uzyskał najlepsze czasy w biegach finałowych tj. 22,23 sek. na obu drogach z pośród kadrowiczów wszystkich kategorii wiekowych dając im tym samym do myślenia. Tak więc złoto dla Marcina Dzieńskiego, siostry Klaudie i Sylwię Buczek w kategorii junior rozdzieliła Małgorzata Rudzińska z Lublina, Klaudia pierwsze miejsce natomiast Sylwia brązowy medal obie SW Tarnovii. Maciej Kalita zdobył swój drugi medal dla Tarnovii na tych mistrzostwach w kolorze brązowym w kategorii młodzieżowcy.

Zawody zostały zorganizowane dzięki wsparciu Urzędu Miasta , nagrody i medale wręczali Pan Marek Baran Kierownik Biura Referatu Sportu Turystyki i Rekreacji UM oraz Pan Edward Rusnarczyk Dyrektor TOSiR-u.