Unia przegrywa z Niecieczą
access_time 2009-03-24 08:47:19
Piłkarze Unii Tarnów przegrali w trzecioligowych derbach regionu z Bruk – Betem Nieciecza 1-2. Była to pierwsza wygrana piłkarzy Niecieczy z Unią. Już tradycyjnie mecz był zacięty i przyciągnął na trybuny sporą ilość kibiców.

Niedzielne popołudnie nie przypominało wiosny. Gęste chmury, wiatr, zimne powietrze – w takich warunkach przyszło rywalizować obu zespołom. Mecz obejrzało 800 widzów, w tym 150 kibiców Unii. Miał on dwa oblicza. Pierwsza połowa to dominacja gospodarzy, w drugiej zdecydowanie lepiej zaprezentowali się goście. Objęli prowadzenie już w 14 min., kiedy to lewą stroną urwał się Piotr Kot, dośrodkował a w polu karnym zaspali defensorzy Unii i Łukasz Lisaka bez problemu pokonał Paweł Smółka. Minutę wcześniej to tarnowianie mogli prowadzić jednak minimalnie chybił Tomasz Szczytyński. W 38 minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu Mikołajczyka. Pewnym egzekutorem okazał się Mateusz Wolański. Nadzieje „Jaskółkom” przywrócił Paweł Węgrzyn, który kapitalnie wykonał rzut wolny z ponad 40 metrów, tuż przy linii bocznej boiska. Kompletnie zaskoczony był bramkarz gospodarzy. Ta bramka zmobilizowała Unię i w drugiej połowie zagrała zdecydowanie lepiej. Najdogodniejszej okazji nie wykorzystał w 87 min. wcześniejszy strzelec bramki dla Unii – Paweł Węgrzyn. Po znakomitym dośrodkowaniu Rogera Radlińskiego minimalnie chybił z główki. Mecz zakończył się pierwszą wygraną Niecieczy nad Unią. Piłkarze Bruk – Betu są liderem III ligi, Unia jest dziesiąta.

Kolejny mecz ligowy Unii rozegrany zostanie w sobotę 28 marca o godz. 11:00, a nie jak wcześniej planowano o 14:00! Będzie to spotkanie z Puszczą Niepołomice, trzecim zespołem w tabeli.

Skrót spotkania Nieciecza – Unia:

Nieciecza – Unia Tarnów 2 - 1 (2 - 1)

1-0 Smółka 14, 2-0 M. Wolański 38, 2-1 Węgrzyn 45.

Nieciecza: Bomba - Kleinschmidt, Jacek, Dzierżanowski, Cielczyk - Kot, Prokop, Skiba (86 Fijał), Kędzior (59 Marzec) - Smółka (86 Budzyński), M. Wolański (58 Ryguła).

Unia: Lisak - Mikołajczyk, Jędrusiak, Sobyra, Pawlak - Radliński, Szczytyński (80 Ocłoń), Kazik (77 Kafel), Węgrzyn - Rodak (64 Drozdowicz), D. Wolański (71 Witek).

Sędziował: Sebastian Krasny z Krakowa. Żółte kartki: Smółka, Skiba, Jacek i Fijał - Mikołajczyk, Węgrzyn i Drozdowicz. Widzów: 800

Info: ZKS Unia Tarnów