Tarnowianka Edyta Ropek zdobyła Puchar Polski 2008 we wspinaczce sportowej
access_time 2008-06-02 13:08:44
W rozegranej 1 czerwca, w samym sercu Chorzowskiego Parku, finałowej eliminacji Pucharu Polski we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas zwyciężyli zawodnicy klubu MKS Tarnovia Edyta Ropek i Tomasz Oleksy.

Wręczone zostały również puchary za klasyfikację generalną, w której Edyta tryumfowała stając na pierwszym miejscu podium. Tarnowianka w 2008 roku nie miała sobie równych, zwyciężała wszystkie eliminacje czasówek. Tomek w generalce sklasyfikowany został na trzeciej pozycji, a Puchar Polski 2008 zdobył Łukasz Świrk z MSG Lubin. W zawodach dobre starty zanotowała również dwójka reprezentantów MKS Tarnovia Maciej Kalita i Klaudia Buczek, oboje w swoich kategoriach zajęli czwarte miejsca.

W trzeciej eliminacji pucharu na drugich pozycjach uplasowali się Paulina Guz z Skarpy Lublin i Jędrzej Komosiński z KW Oblak. Trzecie miejsca zajęli Katarzyna Mirosław z Skarpy Lublin i Łukasz Świrk z SMG Lubin.

W klasyfikacji generalnej drugie miejsca wywalczyli Monika Prokopiuk z Skarpy Lublin i Jędrzej Komosiński z KW Oblak. Trzecie pozycje zajęli Paulina Guz z Skarpy Lublin i wspomniany Tomasz Oleksy z MKS Tarnovia.

Zawody w Chorzowie rozgrywane były na specjalnie ustawionej konstrukcji wspinaczkowej, na której ułożono bardzo szybkie i widowiskowe drogi. Najlepsi z mężczyzn pokonywali każdą z nich w czasie poniżej 6,5 sekundy, a najlepsze z kobiet w czasach poniżej 11 sekund. Zawody wspinaczkowe były jedną z wielu atrakcji przygotowanych na dzień dziecka, w trakcie trwającego festynu sportowego Silesia Cup MTB 2008.

Przed naszymi biegaczami letni sezon rywalizacji międzynarodowej. Zawodnicy Kadry Narodowej 6 czerwca lecą do Włoch na dziewięciodniowe zgrupowanie kadry na słynnej zaporze wodnej w Daone i ścianie do bicia rekordów świata w mekce wspinaczkowego świata Arco. Pod koniec czerwca Edyta Ropek wystartuje w Pucharze Świata w Chińskim Xining, w lipcu odbędą się puchary w Chamonix i Daone.