Kolejne sukcesy sportowe studentów z Tarnowa
access_time 2008-05-30 17:15:49
Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie osiągają kolejne sukcesy w rozgrywkach mistrzostw polski szkół wyższych. 7 medali na Mistrzostwach Polski Wyższych Szkół Zawodowych w pływaniu oraz awans do finałów Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w Piłce Ręcznej Mężczyzn to ostatnie wydarzenia jakimi pochwalić się mogą studenci z tarnowskiej uczelni.

7 medali przywieźli pływacy z Mistrzostw Polski Wyższych Szkół Zawodowych jakie odbyły się w dniach 7-8 maja 2008 r. w Raciborzu.

Mróz Urszula zwyciężyła na dystansie 100 m stylem grzbietowym, Jusiewicz Monika zdobyła srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym. Świetny występ zanotował Mateusz Czernecki, który wywalczył dwa srebrne medale: na dystansie 50 i 10o m stylem grzbietowym, natomiast Łukasz Sikora zajął II miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym. Świetnie spisały się również nasze sztafety – kobieca w składzie: Jusiewicz Monika, Katarzyna Kordek, Urszula Mróz, Katarzyna Stelmach wywalczyła srebrny medal na dystansie 4 x 50 m stylem zmiennym. Sztafeta męska w składzie Mateusz Czernecki, Piotr Drozdowicz, Adrian Lazarek, Łukasz Sikora zdobyła brązowy medal w konkurencji 4 x 50 m stylem zmiennym.

Łącznie reprezentacja PWSZ w Tarnowie zdobyła 7 medali (1 złoty, 4 srebrne, 2 brązowe) oraz wywalczyła 3 czwarte, 5 piątych i 4 szóste miejsca. To pozwoliło w punktacji drużynowej kobiet uzyskać II miejsce, w punktacji drużynowej mężczyzn III miejsce, a w klasyfikacji generalnej Uczelnia zajęła III miejsce na 14 startujących uczelni.

Sukcesem zakończył się także udział reprezentacji Tarnowskiej PWSZ w rozegranych w dniach 9 – 10 maja 2008 r. w hali Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie eliminacjach strefy „C” do finałów XXV Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w Piłce Ręcznej Mężczyzn. W mocno obsadzonym turnieju wystartowało 10 drużyn podzielonych na dwie grupy w każdej po pięć drużyn, z czego awans do finałowej „szesnastki” zdobywały tylko cztery najlepsze drużyny.

Drużyna PWSZ Tarnów trafiła do grupy z: UMCS Lublin, Politechniką Krakowską, UJK Kielce, AWF Kraków. Przegrywając tylko jeden mecz w rozgrywkach grupowych zajęła drugie miejsce w swojej grupie i tym samym wywalczyła awans do finałowej szesnastki Mistrzostw Polski.

W meczu o III miejsce drużyna z PWSZ pozostawiła w pokonanym polu Uniwersytet Ekonomiczny z Krakowa.

Uniwersytet Ekonomiczny Kraków – PWSZ w Tarnowie 22 : 29

Reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie występowała w następującym składzie (w nawiasie liczba zdobytych bramek podczas całego turnieju): Bartosz Bommersbach (39), Bartłomiej Siedlik (19), Łukasz Sztorc (19), Mariusz Ziętkowski (15), Damian Grzesik (14), Andrzej Ogonowski (8), Paweł Łącz (6), Ireneusz Dudzik (4), Łukasz Szostak, Radosław Jachym, Michał Imiołek, Piotr Kwiatek, Tomasz Starzyk.

Opiekunem i trenerem drużyny działającej w ramach KU AZS PWSZ w Tarnowie jest mgr Przemysław Markowicz.

Klasyfikacja końcowa Turnieju:

1. Wszechnica Świętokrzyska
2. UMCS Lublin
3. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
4. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

W turnieju finałowym, który odbędzie się w Radomiu Tarnowianie trafili do grupy A, w której zagrają z: Uniwersytetem Adama Mickiewicza z Poznania, AWF Warszawa oraz Uniwersytetem Zielonogórskim.