Boisko rzeczywiście bliżej
access_time 2007-06-20 17:18:26
300 tysięcy złotych trafi do Tarnowa w ramach realizowanego przez Ministerstwo Sportu oraz PZU S.A. i PZU Życie S.A. programu „Blisko boisko”. Kwota ta, uzupełniona pieniędzmi z budżetu miasta, pozwoli zbudować boisko ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie – Mościcach.

Tarnów jest jedną ze 100 gmin w Polsce, które otrzymały dofinansowanie z realizowanego przez Ministerstwo Sportu wspólnie z PZU S.A. oraz PZU Życie S.A. programu "Blisko boisko". Do miasta trafi 300 tysięcy złotych, w tym 100 tysięcy ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz 200 tysięcy ze środków PZU S.A. i PZU Życie S.A.

Kwota ta, uzupełniona pieniędzmi z tarnowskiego budżetu - gdyż dofinansowanie w ramach programu nie może przekroczyć 70% wartości zadania, pozwoli na zbudowanie boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie - Mościcach. Ministerialne wymogi powodują, że przedsięwzięcie musi zostać zrealizowane jeszcze w bieżącym roku.

W krótkim czasie Tarnów wzbogaci się więc o dwa boiska ze sztuczną murawą - jedno sezonowe, na obiektach Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Wojska Polskiego oraz drugie w Mościcach.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A