Rocznica Bitwy Warszawskiej
access_time 2007-08-13 17:40:59
Mszą Świętą za Ojczyznę, odprawioną o godzinie 12.00. w Bazylice Katedralnej rozpoczną się 15 sierpnia w Tarnowie zorganizowane przez Prezydenta Miasta Tarnowa obchody 87 rocznicy Bitwy Warszawskiej „Cudu nad Wisłą”. Po mszy zaplanowano uroczystość patriotyczną przy Grobie Nieznanego Żołnierza, po południu na płycie Rynku odbędzie się natomiast pokaz i koncert orkiestr dętych.


Msza Święta w intencji Ojczyzny w Bazylice Katedralnej oraz uroczystość patriotyczna przy Grobie Nieznanego Żołnierza to główne punkty tarnowskich obchodów 87 rocznicy Bitwy Warszawskiej, zorganizowanych 15 sierpnia przez Prezydenta Miasta Tarnowa. Uroczysta msza święta odprawiona zostanie w samo południe, po niej uczestnicy uroczystości przemaszerują pod Grób Nieznanego Żołnierza.

Po raz pierwszy w dniu rocznicy Bitwy Warszawskiej zorganizowany zostanie w Tarnowie pokaz orkiestr dętych, w którym udział wezmą cztery zespoły, w tym Orkiestra Dęta Zakładów Azotowych w Tarnowie – Mościcach SA. Ponadto na płycie Rynku od godziny 18. zaprezentują się zespoły z Wojnicza, Brzeska i Żurowej. Orkiestra dęta z Brzeska koncertować będzie również na największym tarnowskim osiedlu, przy ulicy Wojska Polskiego.

Program uroczystości 87 rocznicy „Cudu nad Wisłą”

godz. 12:00 – msza św. za Ojczyznę – Katedra
godz. 13:00 – przemarsz pod Grób Nieznanego Żołnierza
godz. 13:15 – rozpoczęcie uroczystości

  • odegranie hymnu państwowego
  • przemówienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszarda Ścigały
  • Apel Poległych
  • złożenie wieńców i wiązanek kwiatów
  • odprowadzenie pocztów sztandarowych
  • koncert orkiestry dętej Zakładów Azotowych w Tarnowie – Mościcach SA przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

  • godz. 18.00 – początek pokazu orkiestr dętych na płycie tarnowskiego Rynku.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A