Patronat nad Turniejem objęli:
Marszałek Województwa Małopolskiego - Marek Nawara
Starosta Powiatu Brzeskiego - Ryszard Ożóg
Program XII Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego "O złoty warkocz Tarłówny"
Zamek w Dębnie - 23 września 2007 roku
12.00
- Rozpoczęcie turnieju, przemarsz wojsk, prezentacja grup
- Pojedynki na średniowieczną broń białą
13.00
- Oficjalne otwarcie, salwa armatnia
- Bractwo Rycerskie św. Jerzego z Wyszegradu (Węgry)
- Krzyżowcy i Saraceni - pokaz konny, turniej rycerski XIII wiek. Prezentacja ekwipunku rycerskiego doby wypraw krzyżowych - Książęca Drużyna
- Głos Boga Wojny - przegląd artylerii siedemnastowiecznej, salwa ze wszystkich armat
14.30
- Bohun i kozacy - kaskaderzy konni z Krakowa
- Wojnicz w ogniu - potyczka Szwedzko - Polska XVII wiek
- Finał turnieju łuczniczego
- Melle - turniej bojowy drużyn rycerskich "Obrona chorążego" - wręczenie nagrody
16.00
- Finał turnieju bojowego wręczenie głównego trofeum
- Pokaz tańców dawnych - Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba.
- Drużyna Chmielnickiego - kaskaderzy konni z Krakowa, Bractwo Rycerskie VIKONT - Słowacja
17.15
- Wojna Grzymalitów z Nałęczami - odtworzenie epizodu z końca XIV w na motywach "Kroniki Janka z Czarnkowa" (oblężenie i ostrzał zamku, bitwa pod murami i na moście, szturm na zamek)
- Kopie i pancerze - pokaz konny w pełnym zbrojach płytowych XV wiek - Drużyna Książęca
- Bractwo Rycerskie św. Jerzego z Wyszegradu
-Pokaz tańców dawnych - Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba.
18.30
- Ułani, ułani, malowane dzieci ... - kaskaderzy konni z Krakowa
- Pokaz sprawności wojsk obcego i narodowego autoramentu
- Kmicic i kompania - pokaz walk siedemnastowiecznych
19.30
- Taniec z ogniem - Teatr Dzieci Ognia
- Bitwa z udziałem wszystkich wojsk, konnicy i artylerii
20.15
- Pokaz sztucznych ogni
20.30
- Zakończenie turnieju
Koncerty na zamku - Zespół Muzyczny "Appasionato": Sala Koncertowa godz. 14.00, 16.00, 18.00
Wzgórze zamkowe - spektakl KUGLARZE Teatr Gry i Ludzie - godz. 14.45 i 16.45
Zespoły biorące udział w Turnieju:
Bractwo Rycerskie św. Jerzego-Wyszehrad, Węgry
Drużyna Rycerska Jakuba Odrowąża
Hufiec Rycerstwa Małopolskiego "Leliwa"
Kieleckie Bractwo Artyleryjskie
Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba
Zakon Rycerzy Boju Dnia Ostatniego
Drużyna Czarnego Dębu.
Zaciężna Kompania Rycerska Ziem Południowych.
Bractwo Rycerskie Kasztelanii Sandeckiej.
Tarnowskie Bractwo Rycerskie "Gladii Amici"
Konfraternia Rycerska
Zamojskie Bractwo Rycerskie.
Bractwo Rycerskie Królewskiego Miasta Krosna.
Bractwo Orlich Gniazd
Bractwo Rycerskie Ziemi Miechowskiej.
Chorągiew Rycerstwa Ziemi Lubelskiej.
Fratres Milites Christi de Cracovia.
Wolna Kompania Rodów Małopolskich.
Teatr Dzieci Ognia - Szczepanów
Książęca Drużyna
Grupa Kaskaderów Konnych Krakowskiego Szwadronu Ułanów
VIKOMT Bractwo Rycerskie ze Słowacji
Drużyna Słowiańsko-Wikińska Wiciędzy Jarowita ze Stróż
Sponsorzy:
Sponsor Główny: Browar Okocim
- Karpacka Spółka Obrotu Gazem
- Firma Gastronomiczna "Skorpion"
- Club Exclusive - Dyskoteka
- COMTEL
- Brzeska Oficyna Wydawnicza
- MAXPOL
- Paleta Trans Drew
- Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Lucyna i Stanisław Wróbel
- Gospodarstwo Rolne Karol Rzepa
Ogranizatorzy:
- Muzeum Okręgowe w Tarnowie
-Dębińskie Centrum Kultury
INFO: Muzeum Okręgowe w Tarnowie -
www.muzeum.tarnow.pl