CZUBAND – koncert jubileuszowy. KONKURS- Zakończony access_time 2007-04-10 12:05:47
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza 13 kwietnia w piątek na urodzinowy koncert tarnowskiej formacji CZUBAND, który w tym roku obchodzi swoje 5-lecie działalności. Podczas występu grupę wspomagać będą zaproszeni goście oraz byli członkowie zespołu. Nie zabraknie również urodzinowego tortu. Będzie to zarazem ostatnia okazja by móc zobaczyć i posłuchać CZUBANDu w tym składzie.

%%br%%

Czuband to dość specyficzny twór muzyczny, cechy jego działalności zdecydowanie odbiegają od normy. Nazwa i teksty zespołu jakby konsekwentnie dopełniają „czubaty” pomysł na ogólnie pojętą działalność sceniczną. Już od pierwszego koncertu w 2002 roku ich występom towarzyszyły dziwne zdarzenia.

Jeśli chodzi o muzykę to jest to melodyjny pop-rock, zagrany żywo, równo, często okraszony tekstem, który albo powoduje uśmiech, albo uczucie żenady. Pomimo istnienia ludzi wyraźnie uczulonych na Czuband, zespół zdobył w Tarnowie dużą popularność, ich dziwne podejście do grania przez jednych było ostro krytykowane, a przez innych niemalże ubóstwiane. Dla jednych pozytywni i lekko walnięci, dla drugich po prostu żałośni. Po maturze wokalistów w 2003 r. Bartek (do 2007r.) rozpoczął studia w Krakowie, Sławek w Rzeszowie (dołącza do Grześka Noska), Tomek Januszewski też Kraków, Miłosz również jest studentem.

I choć w ciągu tygodnia są w różnych miastach to nadal znajdują czas na koncerty, pisanie nowych piosenek czy też nagrań. Jednak w pewnym momencie bardzo ważny element funkcjonowania zespołu - siła napędowa polegająca na ciągłym przebywaniu w swoim towarzystwie i wymyślaniu gagów, powoduje stopniowe zamieranie entuzjazmu. Bartek angażuje się całym sobą w redagowanie gazety AGH, zostaje jej redaktorem naczelnym, przestaje mieć czas dla muzyki, z którą tak naprawdę nigdy nie wiązał swojej przyszłości. Pozostali członkowie wręcz przeciwnie. Skończyły się wygłupy, po 5 latach działalności nadszedł czas na świadome decyzje i poważne traktowanie swojej muzyki. Z niecierpliwością czekają na pierwsze efekty nowych nagrań.

Dotychczas na swoim koncie mają 2 płyty demo oraz zagranych kilkadziesiąt koncertów. Ostatnio, dzięki głosom internautów, dołączyli do Finalistów I etapu COKE LIVE FESTIVAL

Koncert odbędzie się w Piwnicach TCK o godz. 20.00. Wstęp: 5 zł.
Ilość miejsc ograniczona!
Jubileuszowy koncert otworzy tarnowska młoda formacja OXYGEN.

Dla naszych internautów mamy jedno podwójne zaproszenie. Będzie można je wygrać, przysyłając e-maila zawierającego imię, nazwisko i numer telefonu nadawcy, na adres redakcja(małpa)tarnow.net.pl. Konkurs trwa do czwartku, do godziny 12:00. Tytuł maila musi brzmieć Czuband - konkurs.


Zwyciężył: Michał J.

Gratulujemy!


Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A