Wygrana w Lublinie
access_time 2006-02-13 14:42:16
Tarnowski zespół wyjechał w minioną sobotę do Lubelskiej drużyny, aby podjąć walkę o utrzymanie w czołowej części tabeli. Drużyna gospodarzy do tej pory spisywała się w rozgrywkach ligowych fatalnie. W ciągu 17 spotkań zdobyli tylko 3 punkty (1 zwycięstwo i remis).
Mimo takiej przewagi w tabeli, Unia musiała się mocno wysilić, aby pokonać swoich przeciwników. Wysoki wynik do przerwy 20:23 był spowodowany licznymi i szybkimi akcjami zarówno z jednej jak i drugiej strony.

Obraz gry w drugiej części meczu nie odbiegał od poprzedniego schematu. Tarnowskim Jaskółkom udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę przewagi i zakończyć mecz zwycięstwem 40:44. W ataku w całym meczu bardzo dobrze spisywali się Pawłowie Bieś i Zaucha, którzy razem zdobyli ponad połowę bramek rzuconych przez tarnowską ekipę. W składzie gości na wysokim, poziomie zagrał praktycznie tylko Jakub Ignaszewski.

Unia po tej kolejce zajmuje nadal 4 miejsce w tabeli, traci do lidera Vive II Kielce 5 punktów, ale jest już po kolejce, w której pauzowała. Zatem nadal istnieje realna szansa na awans do czołowej 2. Najliższy mecz Biało - Niebiescy rozegrają w sobotę na hali "Jaskółka" z drużyną KSSPR Końskie, która jak do tej pory jest tzrecia od końca. Podczas ostatniej konfrontacji tych dwóch zespołów zwyciężyli nasi szczypiorniści wynikiem 25:27. Serdecznie zapraszamy!