Porażka w Starogardzie Gdańskim
access_time 2006-02-13 16:02:05
Drużyna DGP Azoty Unia Tarnów 11 lutego rozgrywała swój ligowy mecz z Polpharmą Starogard Gdański. Spotkanie jednak nie potoczyło się po myśli naszych zawodników. Dość wyraźna porażka (69:58) smuci, choć przeciwnik z najwyższej ligowej półki.
    Unia podeszła do walki na parkiecie, jak zawsze, bardfzo mabicjonalnie i ta chęć odniesienia zwycięstwa była widoczna, szczególnie w ilości zdobytych w tej kwarcie ilości punktów. Wynik 16:18 już w wielu domach wzbudzał wielkie emocje i podgrzewał nadzieje na kolejny sukces. Wydawało się, że po dobrym początku, później powinno iść już z górki.
    Niestety, jak to zwykle bywa, nie wszystko układa się po naszej myśli, szkoda tylko, że ta część meczu okazała się aż tak tragiczna. Przegrana 18:8 zniwelowała straty z poprzedniej kwarty, jakie poniosła Polpharma i dodatkowo pozwoliła jej wyjść na dość  wysokie prowadzenie, z którego mogli kontrolować grę.

Jaskółki nie złożyły jednak broni. Walka pełna poświęceń pozwoliła na kolejną wygraną bitwę, tym razem4 punktami. Bitwa choć była sukcesem, to całość wojny skończyła się niestety porażką. Gospodarze w czwartej kwarcie doskonale bronili, rzucając przy tym 19 punktów, tracąc zaledwie 12. Jednak, jak zgodnie podkreślali rywale naszej drużyny, mecz nie należał do łatwych i wiele przedmeczowych ustaleń trzeba było zmieniać w trakcie gry.

W obecnej chwili drużyna DGP Azoty Unia Tarnów jest na 12 miejscu, ale straciła kolejny punkt do wyprzedzającego ją AZS Koszalin. Doskonale tego dnia spisał się Miles Daniels i Greg Morgan, co nawet przy dobrej skuteczności Chaz Carra nie pomogło w zdobyciu 3 punktów. Zawiodły niestet rzuty za trzy punkty, na 31 oddanych, tarnowscy zawodnicy trafili tylko 4 razy. Nie wystąpili Wojciech Żurawski i Ivo Kitzinger.