Koszykarski Puchar Polski
access_time 2006-01-12 14:58:58
Już tydzień temu tarnowska ekipa rozegrała swój pierwszy mecz z cyklu tych rozgrywek. Niestety Unia przegrała na wyjeździe ze Zniczem Jarosław 86:77. Przegranej trochę szkoda, gdyż walka w Pucharze mogłaby być kolejnym krokiem do udowodnienia, iż Unia będzie się jeszcze liczyła na krajowym szczeblu. Mimo wszystko nikt nie powinien być aż nadto zaskoczony, gdyż Trener Żmuda zapowiadał, że dla niego najważniejsza jest liga i to nią jest najbardziej zainteresowany.
%%br%%Dzisiejszy pojedynek nie był nigdy zapowiadany jako spotkanie łatwe, ale wielu kibiców i znawców miało nadzieję, że w obliczu ostatnich zwycięztw, tarnowska Unia poradzi sobie z odrobieniem tych strat, jakie pozostały po ubiegłotygodniowym spotkaniu. Na wszystkich przybyłych czekała swoista nagroda za wspaniały doping w ostatnim meczu ligowym. Wejście na wczorajsze zawody nie kosztowało nic.

Niestety, przewidywania o poziomie składu się sprawdziły. Do pierwszej kwarty nie wyszedł żaden zawodnik z pierwszej piątki. Wystawieni do gry młodzi  i niedoświadczeni zawodnicy nie do końca realizowali swoje zadania. W pierwszej odsłonie początkowo udawało się dorównać rywalom. Walczyli na każdym centymetrze parkietu i ze wszystkich sił starali się odrobić straty. Niestety, lider pierwszej ligi okazał się zbyt mocny tego wieczoru i bardzo szybko wykorzystał chwile słabości, odskakując na 17 punktów.

Druga połowa miała przynieść odrabienie strat  zarówno bierzących, jak i tych z poprzedniego spotkania. Udało się "dojść" Znicz Jarosław  do dziesięciu punktów. Jednak później goście złapali drugi oddech i do końca nie pozwalali na dobrą grę tarnowianom.
Końcowy wynik 74:93, nawet biorąc pod uwagę słabszy skład Unii, nie jest satysfakcjonujący. Miejmy nadzieję, że w ligowych spotkaniach będziemy oglądać mecze najwyższych lotów, tak jak na Jaskółki przystało. Przegrana ta powoduje odpadnięcie z rozgrywek o Puchar Polski