Spotkanie z Pieczyńskim
access_time 2005-11-23 14:00:33
Aktor filmowy, teatralny i serialowy Krzysztof PIECZYŃSKI będzie gościem wieczoru autorskiego organizoanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Krzysztofa Pieczyńskiego znamy przede wszstkim w ekranu telewizyjnego. Zagrał w "Pianiście" Romana Polańskiego oraz w serialu "Na dobre i na złe".

Krzysztof Pieczyński to nie tylko aktor, ale też poeta. Spotkanie będzie poświęcone dwóm tomikom poezji. Spotkanie odbędzie się w Czytelni Naukowej MBP przy ul. Krakowskiej 4 w środę – 30 listopada 2005 roku, o godzinie 18.00.

 


>Krzysztof Pieczyński </strong>jest absolwentem krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończył w 1980 roku. Zaraz po studiach związał się z Teatrem Powszechnym w Warszawie, gdzie grał do 1986 roku. Jako aktor filmowy debiutował w 1980 roku w serialu "Dom" Jana Łomnickiego, w roli Bronka Talara. Zagrał między innymi w "Wielkim biegu" (1981) Jerzego Domaradzkiego, w "Krzyku" (1982) Barbary Sass, w serialu "Życie Kamila Kuranta" (1982) Grzegorza Warchoła, w "Idolu" (1984) Feliksa Falka W 1986 roku Krzysztof Pieczyński został uhonorowany Złotymi Lwami Gdańskimi za "Jezioro Bodeńskie" (1985) Janusza Zaorskiego. Przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych zagrał jeszcze w dramacie "Tajne pieniądze" (1985) Tomasza Lengrena. Kolejne dziesięć lat aktor spędził w Stanach Zjednoczonych. Przez siedem lat mieszkał w Chicago. Po powrocie do kraju w 1995 roku zagrał w filmie "Grający z talerza" Jana Jakuba Kolskiego. Najprzychylniejsze recenzje aktor zebrał po filmie "Pokuszenie" Barbary Sass. Po "Prowokatorze" (1995) Krzysztofa Langa, Pieczyński powrócił na kilka lat do USA, gdzie zagrał w thrillerze "Reakcja łańcuchowa" (1996) Andrew Davisa . Występował w serialu "Na dobre i na złe" wcielając się w chirurga Bruno Walickiego. Za rolę policjanta w filmie Jana Jakuba Kolskiego "Daleko od okna" (2000) został uhonorowany nagrodą za drugoplanową rolę męską na festiwalu w Gdyni. W 2001 roku zagrał w "Pianiście" Romana Polańskiego. Biesiady literackie w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” weszły na stałe do kalendarza imprez kulturalnych w Gdyni. Klub cieszy się dużą popularnością wśród marynarzy, młodzieży trójmiejskich szkól oraz dzieci. Rocznie organizuje kilkadziesiąt spotkań naukowych, literackich i muzycznych, a także wystawy, widowiska kulturalno-artystyczne, konferencje naukowe, konkursy, plebiscyty i spektakle. Z oferty klubu korzysta rocznie ponad 30 tysięcy osób. </p></table>                    <!-- <span class= -->

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A