30 września
piątek
|
Godzina 18, duża scena Tarnowskiego Teatru
INAUGURACJA FESTIWALU
Tegoroczną TALIĘ prowadzić będą:
Wojciech Markiewicz (słowo)
Józef Markocki (gest)
Godzina 18, duża scena Tarnowskiego Teatru
TEATR GROTESKA - KRAKÓW
Voltaire
KANDYD, CZYLI OPTYMIZM
Przekład: Tadeusz Boy-Żeleński
Adaptacja: Krzysztof Orzechowski, Maciej Wojtyszko;
Reżyseria: Paweł Aigner;
Scenografia: Małgorzata Zwolińska
Teksty piosenek: Maciej Wojtyszko;
Muzyka: Jerzy Derfel;
Konsultacja wokalna: Cezary Szyfman
Przekład: Tadeusz Boy-ŻeleńskiAdaptacja: Krzysztof Orzechowski, Maciej Wojtyszko;Reżyseria: Paweł Aigner;Scenografia: Małgorzata ZwolińskaTeksty piosenek: Maciej Wojtyszko;Muzyka: Jerzy Derfel;Konsultacja wokalna: Cezary Szyfman
Obsada:
Monika Filipowicz, Olga Przeklasa-Wójcik, Izabela Lesner, Andrzej Dudek,
Marek Karpowicz, Andrzej Kopczyk, Tomasz Kowol, Franciszek Muła, Krzysztof Prystupa
|
1 października
sobota
|
Godzina 19, duża scena Tarnowskiego Teatru
TEATR NA WOLI IM. TADEUSZA ŁOMNICKIEGO - WARSZAWA
Andrzej Waligórski
RODZINA DREPTAKÓW
Reżyseria i scenariusz: Jerzy Satanowski
Scenografia: Irena Biegańska
Muzyka: W. Plaskota, W. Korcz, R. Rynkowski, W. Borkowski,
T. Chyła, A. Grotowski, E. Pałłasz, J. Satanowski, M. Jurecki
Obsada:
Krystyna Tkacz, Wojciech Wysocki, Kinga Ilgner,
Magdalena Piotrowska, Mariusz Kiljan i Marcin Przybylski.
Godzina 21, Pasaż Tertilla (w razie niepogody pałacyk w Parku Strzeleckim)
TEATR FORMY - WROCŁAW
Józef Markocki
SĄSIAD
TELENOWELA PANTOMIMICZNA
Spektakl autorski Józefa Markockiego
0bsada:
Monika Konieczna, Ewelina Ciszewska, Tomasz Żytka,
Grzegorz Szymczyk, Radomir Piorun, Józef Markocki
|
2 października
niedziela
|
Godzina 18, pałacyk w Parku Strzeleckim
ŁAŻNIA NOWA- Kraków
Sławomir Mrożek
LIS FILOZOF
Adaptacja i reżyseria: Piotr Waligórski
Scenografia, kostiumy: Małgorzata Szydłowska
Projekcje: VJ Dawid Kozłowski
Opracowanie muzyczne: Piotr Waligórski
Kompozytor: Andrzej Bonarek
Obsada:
Sebastian Oberc, Darek Starczewski, Tadeusz Łomnicki
Godzina 20, duża scena Tarnowskiego Teatru
TEATR POWSZECHNY - WARSZAWA
Eugene Labiche
SŁOMKOWY KAPELUSZ
Przekład: Arkadiusz Kleczewski
Reżyseria: Piotr Cieplak
Scenografia: Andrzej Witkowski
Muzyka: Motion Trio
Obsada
Eliza Borowska, Paulina Holtz, Edyta Olszówka, Maria Robaszkiewicz, Olga Sawicka,
Jacek Braciak, Kazimierz Kaczor, Rafał Królikowski, Sylwester Maciejewski,
Sławomir Pacek, Andrzej Piszczatowski, Krzysztof Stroiński, Adam Woronowicz
|
3 października
poniedziałek
|
Godzina 18, Mościcka Fundacja Kultury
NARODOWY TEATR STARY - KRAKÓW
Aleksander Fredro
WIELKI CZŁOWIEK DO MAŁYCH INTERESÓW
Reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne: Michał Borczuch
Obsada:
Zygmunt Józefczak, Joanna Drozda, Katarzyna Warnke, Krzysztof Zarzecki,
Bogdan Brzyski, Błażej Peszek, Marta Ojrzyńska.
Godzina 20, duża scena Tarnowskiego Teatru
TEATR POLSKI - WROCŁAW
Yasmina Reza
ŻYCIE: TRZY WERSJE
Przekład: Piotr Szymanowski
Reżyseria i scenografia: Maciej Sobociński
Kostiumy: Elżbieta Wójtowicz-Gularowska
Opracowanie muzyczne: Bolesław Rawski
Reżyseria światła: Tomasz Wert
Animacja: Krzysztof Kiwerski
Obsada:
Kinga Preis, Halina Skoczyńska, Adam Cywka, Paweł Okoński
|
4 października
wtorek
|
Godzina 18, duża scena Tarnowskiego Teatru
TARNOWSKI TEATR IM. L. SOLSKIEGO - TARNÓW
Ivan Holub
WSZYSCY MOI KRENI
Przekład: Jacek Bukowski
Reżyseria: Henryk Rozen
Scenografia: Maciej Preyer
Muzyka: Tomasz Benn
Obsada:
Bogusława Podstolska, Anna Lenczewska, Maria Zawada-Bilik, Paweł Sanakiewicz,
Jerzy Ogrodnicki, Mariusz Szafarz, Rober Żurek, Jan Mancewicz, Marek Walczak
Godzina 20, pałacyk w Parku Strzeleckim
TEATR IM. J. SŁOWACKIEGO - KRAKÓW
David Mamet
ŻYCIE W TEATRZE
Przekład i reżyseria: Marcin Kuźmiński
Scenografia: Agata Duda-Gracz
Muzyka: Bolesław Rawski
Zdjęcia filmowe: Andrzej Musiał
Dźwięk: Marian Bogacki
Obsada:
Marian Dziędziel i Grzegorz Mielczarek,
w projekcjach filmowych udział biorą:
Rafał Dziwisz, Bartek Kasprzykowski, Grzegorz Łukawski, Błażej Wójcik
|
5 października
czwartek
|
Godzina 18, duża scena Tarnowskiego Teatru
TEATR POLSKI - POZNAŃ
Peter Zelenka
ZWYCZAJNE SZALEŃSTWAZWYCZAJNE SZALEŃSTWA
Przekład: Krystyna Krauze
Przekład: Krystyna Krauze
Reżyseria: Paweł Szkotak
Scenografia: Izabela Kolka
Opracowanie muzyczne: Bartosz Borowski
Ruch sceniczny: Witold Jurewicz
Projekcja filmowa: Piotr Maciejewski
Tańczy: Kama Jankowska
Obsada:
Katarzyna Bujakiewicz, Agnieszka Dygant, Zina Kerste, Barbara Krasińska,
Teresa Kwiatkowska, Magdalena Płaneta, Sebastian Grek, Wojciech Kalwat,
Leszek Lichota, Piotr Łukawski, Roland Nowak
Godzina 21, tarnowski Rynek
TEATR BIURO PODRÓZY - POZNAŃ
Paweł Szkotak
ŚWINIOPOLIS
Scenariusz i reżyseria: Paweł Szkotak
Obsada:
Grzegorz Artman, Bartosz Borowski, Agata Elsner, Arkadiusz Kos,
Artur Paczesny, Barbara Prądzyńska, Jarosław Siejkowski, Marta Strzałko,
Dariusz Taraszkiewicz, Tomasz Wrzalik
Obsługa techniczna: Tomasz Rozmianiec
|
6 października
piątek
|
Godzina 18, duża scena Tarnowskiego Teatru
TEATR LUBUSKI - ZIELONA GÓRA
Carlo Goldoni
ŁGARZ
Przekład: Joanna Walter
Reżyseria: Jerzy Bończak
Projekt kostiumów: Ewa Borowik
Opracowanie muzyczne: Małgorzata Małyszko-Stasiewicz
Scenografia: Marek Chowaniec
Obsada:
Tomasz Karasiński, Anna Zdanowicz, Iwona Kucharzak-Dziuda, Hanna Klepacka,
Jacek Zienkiewicz, Wojciech Brawer, Andrzej Nowak, Jerzy Kaczmarowski,
Wojciech Czarnota, Marcin Wiśniewski, Anna Ozner, Beata Sobicka-Kupczyk
|
7 października
sobota
|
Godzina 18, duża scena Tarnowskiego Teatru
TEATR KOREZ - KATOWICE
Janosch
CHOLONEK
Reżyseria: Mirosław Neinert i Robert Talarczyk
Adaptacja: Robert Talarczyk
Scenografia i kostiumy: Ewa Satalecka
Obsada:
Grażyna Bułka, Ewa Grysko/Barbara Lubos-Święs, Izabella Malik,
Mirosław Weinert, Dariusz Stach, Robert Talarczyk
|
8 października
niedziela
|
Godzina 17, mała scena Tarnowskiego Teatru
TEATR LUDOWY - KRAKOW
Miro Gavran
MĄŻ MOJEJ ŻONY
przekład: Anna Tuszyńska
Reżyseria: Tomasz Obara
Scenografia: Anna Sekuła,
Obsada:
Andrzej Franczyk, Jacek Strama
Godzina19, duża scena Tarnowskiego Teatru
KABARET RAFAŁA KMITY
Rafał Kmita
AJ WAJ!, CZYLI HISTORIE Z CYNAMONEM
Reżyseria: Rafał Kmita
Muzyka: Bolesław Rawski
Choreografia: Jarosław Staniek
Obsada:
Marta Bizoń/Sonia Bohosiewicz, Tadeusz Kwinta, Andrzej Róg,
Marcin Kobierski/Piotr Sieklucki, Wojciech Leonowicz/Jacek Stefanik
Godzina 21, duża scena Tarnowskiego Teatru
Recital Marty Bizoń pt. "63 cm w Talii"
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE FESTIWALU
Koncert finałowy z udziałem jurorów, laureatów oraz zaproszonych artystów.
Ogłoszenie werdyktu jury, wręczenie nagród.
|