W rytmach lata
access_time 2005-07-26 11:59:50
Tarnowskie Centrum Kultury i Urząd Miasta Tarnowa zapraszają na dwudniowa imprezę zatytułowaną „W RYTMACH LATA”, 29 - 30.07 (piątek, sobota) na tarnowskim Rynku. Zobacz szczegółowy plan.
29.07:


18.00-20.00 – działania parateatralne – teatr uliczny

19.00 – koncert zespołu LELIWA JAZZ BAND

21.00 – koncert zespołu “fast food fighters”

22.30 - widowisko plenerowe – Teatr Ognia ASCALUNA

30.07:


15.00 – gry i zabawy teatralne

18.00 - parada błaznów

19.30 – spektakl uliczny LOVE STORY

20.30 – pokazy fakira, występ duetu AZIR i ASHIMA

Występ Teatru Ognia ASCALUNA to wyjątkowo efektowny i widowiskowy pokaz różnych form żonglowania płonącymi przedmiotami m.in. specjalnymi płonącymi pałkami - pochodniami (z ang. fire torches), łańcuchami (fire chains), płonącymi linami (fire ropes), płonącym patykiem (fire stick), a także pokazy połykania i plucia ogniem. Artyści występują w specjalnych strojach z pomalowanymi twarzami, czasem półnago (również z charakteryzacją odkrytych części ciała) Na ogół na czarno i często przebrani są w stroje przypominające stroje średniowieczne. Pokaz jest wzbogacony o specjalnie do tego celu przygotowaną muzykę oraz koncertem na bębnach afrykańskich.


LELIWA JAZZ BAND - TARNÓW

Zespół Leliwa Jazz Band powstał w 1989 roku i działa przy Tarnowskim Centrum Kultury. Obecny zespół jest w znacznej części spadkobiercą istniejącego w latach 1978-90 zepołu Ragtime Kapela, wyróżnionego w Konkursie Złota Tarka 1989. Zespół LJB gra dixieland i wczesny swing, ale czasami wraca do ragtimu. W konkursie Złota Tarka 2004 uzyskał wyróżnienie, przy bardzo mocnej obsadzie konkursu.

Skład zespołu: Stanisław Stańczyk - tp; Józef Partyka - tb; Kazimierz Partyka - asx, tsx; Kazimierz Król - cl; Edward Karwala - brsx; Roman Starzec - bas; Roman Bartnicki - dr; Edward Wnęk - bjo, aranż.

Zespół „fast food fighters” tworzą muzycy związani zarówno z produkcją muzyki klubowej jak i z wykonawstwem jazzu, rocka a nawet współczesnej muzyki klasycznej. Koncert zespołu jest rodzajem improwizowanego, interaktywnego spektaklu instrumentalnego, który w zależności od okoliczności może rozwinąć się zarówno w kierunku tanecznego house jak i awangardowego jazzu elektrycznego.

Grają:

Bartek Szułakiewicz (Tarnów) - instrumenty klawiszowe, automaty, performance perkusyjne, rap

Krystian Jaworz (Limanowa) - trąbka, rhodes piano, syntezatory

Adam Leśniak (Nowy Sącz) - perkusja i okolice, śpiew

Teatr Wagabunda (Kraków)

Teatr Wagabunda powstał w 2001 roku w Krakowie z inicjatywy Agaty Rusin i Bogusława Pobiedzińskiego. Dyrektorem jest Bogusław Pobiedziński, w latach 1982-1994 aktor Teatru Stop ze Słupska, a od 1998 roku aktor Teatru KTO z Krakowa. Swoje wieloletnie doświadczenia artystyczne członkowie trupy Wagabunda zdobywali grając w wielu teatrach krakowskich: Teatr KTO, Teatr Ruchu Czekając, Teatr Scena i. Pierwszą propozycją Teatru Wagabunda jest spektakl uliczny „Love Story”, którego premiera odbyła się w lipcu 2002 roku w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie. Teatr od momentu swojego powstania pochwalić się może wielokrotną realizacją happeningów zarówno odbywających się w plenerze jak i w pomieszczeniach zamkniętych. „Love Story” Scenariusz i reżyseria: Bogusław Pobiedziński

Współpraca: Agata Rusin

Muzyka: Krzysztof Ridan

Występują: Anna Kłos, Tomasz Gielas, Bogusław Korek, Bogusław Pobiedziński

Rok produkcji : 2002

Czas trwania: 50 minut

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A