Udane loty Jaskółek. Unia w finałach!!!
access_time 2005-04-18 22:50:08

Bardzo dobrze spisali się podczas półfinałów MP kadeci tarnowskiej Unii. Młode Jaskółki wzbiły się wysoko i notując w Lublinie dwa zwycięstwa zapewniły sobie awans do turnieju finałowego.

[[fotka1]]W pierwszym meczu turnieju, koszykarze prowadzeni przez trenera Wiesława Klapera zanotowała zwycięstwo nad ekipą Śląska Wrocław. Spotkanie to było niezwykle zmienne, gdyż po pierwszej kwarcie tarnowianie objęli wysokie prowadzenie 21:9 i wydawało się, że przeciwnik nie będzie w stanie niczego tu zdziałać. Prawda okazała się jednak inna. Przez dwie kolejne odsłony wrocławianie odrabiali straty i przed decydującym starciem zanotowano wynik remisowy 52:52. Prawdziwych mężczyzn poznaje się jednak po tym jak kończą swoją pracę, a że zawodnicy Unii to takich się zaliczają więc i czwartą kwartę rozstrzygnęli na swoją korzyść, dzięki czemu odnieśli wygraną i bardzo udanie rozpoczęli zmagania w lubelskim turnieju.

ZKS Unia "BrukBet" Tarnów - WKS Śląsk Wrocław 75:66 (21:9, 13:23, 18:20, 23:14)

Unia: Troszyński Daniel 25 (8 zb., 3 przech.), Kondrat Arkadiusz 24 (6 zb., 7 as., 7 przech.), Piska Mateusz 10 (9 zb., 4 przech.), Wojnarowski Bartosz 8 (8 zb., 4 przech.), Kapałka Krystian 6, Ciesielski Kacper 2, Niemczura Dominik, Koczwara Mateusz, Grabczyński Patryk

Po drugim dniu rozgrywek można by powiedzieć, że tarnowianie raczej polubili hale lubelskiego AZSu, gdyż odnieśli oni drugie zwycięstwo. Sobotni przeciwnik - MCKiS Jaworzno - stawiał mocny opór jedynie przez pierwsze 10 minut, kiedy to wręcz "wgniótł" w parkiet Unię i zyskał 18 punktów przewagi. Jaskółki jednak szybko się podniosły i w kolejnych odsłonach leciały już na odpowiednim sobie pułapie. Z minuty na minutę topniała przewaga zespołu z Jaworzna, a pod koniec trzeciej "ćwiartki" inicjatywa całkowicie przeszła do rąk podopiecznych trenera Wiesława Klapera. W ostatniej kwarcie powiększono jeszcze prowadzenie i stało się faktem, że Unia jest już praktycznie w finałach MP!

MCKiS Jaworzno - ZKS Unia "BrukBet" Tarnów 74:84 (24:6, 13:24, 18:28, 19:26)

Unia: Troszyński Daniel 26, Kondrat Arkadiusz i Piska Mateusz po 19, Wojnarowski Bartosz 8, Koczwara Mateusz 6, Kapałka Krystian 5, Niemczura Dominik 1, Ciesielski Kacper, Grabczyński Patryk, Malinowski Mateusz, Ciuruś Piotr

W niedzielne przedpołudnie miały miejsce ostatnie mecze imprezy. Tarnowianie musieli niestety przełknąć po raz pierwszy gorycz porażki, a ich pogromcą okazała się drużyna miejscowego AZSu. Początek spotkania nie wskazywał jednak, że Unia zejdzie z parkietu na tarczy. Szybko zyskała ona bowiem przewagę, która po 10 minutach wynosiła już 18 punktów, a na półmetku aż 27! Niemniej jednak po zmianie koszy zaczął się fatalny okres w grze Jaskółek. Spowodowane to było poniekąd tym, że pewni awansu tarnowianie, mogli sobie pozwolić na to, by na parkiecie pojawili się rezerwowi gracze. Lublinianie natomiast mocno zmotywowani odrabiali straty, aż w końcu osiągnęli zamierzony cel. Ostatecznie AZS wygrał tą rywalizację różnicą 2 "oczek". Przegrana nie zmieniła jednak faktu, że to właśnie tarnowianie okazali się zwycięzcami turnieju i tym samym awansowali do finałowych rozgrywek. Drugą ekipą, która zapewniła sobie awans był MCKiS Jaworzno, który w meczu „o wszystko” zwyciężył Śląsk Wrocław.

AZS Lublin - ZKS Unia "BrukBet" Tarnów 74:72 (7:25, 12:21, 31:8, 24:18)

Unia: Troszyński Daniel 23, Piska Mateusz 16, Kondrat Arkadiusz 10, Wojnarowski Bartosz 8, Niemczura Dominik 7, Malinowski Mateusz 3, Kapałka Krystian 2, Grabczyński Patryk 2, Ciesielski Kacper 1, Ciuruś Piotr, Koczwara Mateusz

Końcowa kolejność turnieju:

1. ZKS Unia "BrukBet" Tarnów (2 wygrane)
2. MCKiS Jaworzno (2 wygrane)
3. Śląsk Wrocław (1 wygrana)
4. AZS Lublin (1 wygrana)

Gratulacje dla całego zespołu, który znalazł się w ósemce najlepszych drużyn naszego kraju. W finałowym turnieju prócz Unii Tarnów zagrają jeszcze Trefl Sopot, Kotwica Kołobrzeg, Polonia Warszawa, Pyra Poznań, MCKiS Jaworzno, Lafarge Kielce oraz Wisła Kraków. O dalszych występach tarnowian poinformujemy wkrótce.