[[fotka1]]11.30 CZĘŚĆ OFICJALNA (dla zaproszonych gości)
- Koncert pt: " Muzyka zamków i pałaców Europy poprzednich stuleci". w wykonaniu J. Haluza- gitara, L. Błyszczak - skrzypce i H. Władysławska - fortepian
- Otwarcie Turnieju (przemówienia Wójt, Starosta, Marszałek, itd.)
- Poczęstunek z degustacją piwa Okocim
- Przemarsz na pole Turniejowe
- Oficjalne otwarcie Turnieju przez Marszałka i Starostę (wypuszczenie strzały)
12.00 Otwarcie imprezy, prezentacja bractw rycerskich, ogłoszenie zasad turniejowych, przemarsz wojsk, salwy artyleryjskie
- Pokaz walk rycerskich (IX - XI w.) - Wojowie Peruna
- Uroczyste otwarcie imprezy przez Marszałka Województwa Małopolskiego, Starostę Brzeskiego i Wójta Gminy Dębno
13.15 Eliminacje do turnieju bojowego
- Pokaz woltyżerki konnej w wykonaniu grupy kaskaderów Krakowskiego Szwadronu Ułanów
- Pokazy walk (XIV - XVI w.)
14.00 Pokaz w wykonaniu Drużyny Rycerskiej "FORTIS" z Popradu (Słowacja)
- Gry i zabawy plebejskie z udziałem publiczności w wykonaniu Stowarzyszenia Pielęgnowania Tradycji z Abádszalóka (Węgry)
14.40 Pokaz Kozacki - grupa kaskaderów konnych z Krakowa
15.00 Bitwa o zamek
- walka o most
- szturm na mury
- zdobycie zamku przy użyciu taranu
Koń huculski w polskim filmie historycznym Pokazy konnicy z filmów "Ogniem i mieczem" oraz "Stara Baśń"
15.50 Bractwo Rycerskie Św. Jerzego - Węgry - pokaz walk
-Turniej Łuczniczy
- Bractwo Rycerskie Ziemi Ogrodzienieckiej - pokaz walki na koniach, atak konnicy na piechotę
17.50 Pokazy artyleryjskie
- Pokaz zaprzęgów polskich - Stadnina koni huculskich z Gładyszowa
- Pojedynki na różne rodzaje broni białej
- Sąd nad heretykiem
- Pokaz musztry muszkieterów
- Pokaz w wykonaniu Bractwa Rycerskiego Kasztelani Wojnickiej
19.15 Bitwa z udziałem rycerstwa, konnicy oraz artylerii
- Napad na podgrodzie
- Odsiecz z zamku
- Szarża jazdy
- Starcie oddziałów ciężko i lekko zbrojnych
- Ostrzał artyleryjski
- Atak z udziałem wszystkich wojsk i zakończenie bitwy
19.30 Parada wojsk
19.40 Pokaz sztucznych ogni
20.00 Zakończenie Turnieju
W TRAKCIE TRWANIA IMPREZY W SALI KONCERTOWEJ ZAMKU ODBĘDĄ SIĘ TRZY KONCERTY PT:
"Muzyka zamków i pałaców Europy poprzednich stuleci"(GODZINY KONCERTÓW: 13.00, 14.30, 16.00)
Na wzgórzu zamkowym: katownia - dyby, kat itp. - rzemiosło dawne - pieczęcie, pergaminy, monety, miecze, zbroje - kuchnia staropolska
WYKONAWCY:
Bractwo Rycerskie Św. Jerzego - Węgry
Stowarzyszenie Pielęgnowania Tradycji z Abádszalóka (Węgry) - gry i zabawy plebeyskie
Drużyna Rycerska "FORTIS" z Popradu - Słowacja
Kaskaderska Grupa Szwadronu Ułanów z Krakowa
Stadnina Koni Huculskich z Gładyszowa
Bractwo Rycerskie Ziemi Ogrodzienieckiej - Konnica i rycerstwo piesze
Wojowie Peruna - Tarnów
Bractwo Rycerstwa Tarnowskiego
Bractwo Rycerskie Kasztelani Wojnickiej
Chorągiew Rycerstwa Ziemi Tarnowskiej
Chorągiew Rycerstwa Ziemi Krakowskiej
Drużyna Rycerska Jakuba Odrowąża z Dębna
Hufiec Rycerstwa Małpolskiego "LELIWA" z Baranowa Sandomierskiego
Bractwo Rycerskie Królewskiego Miasta Krosna
Smocza Kompania z Warszawy
Kieleckie Bractwo Artyleryjskie
Marcenarii Liberi - Kielce
Bractwo Rycerskie "Wisłoczanie" z Dębicy
Poczet Rycerski Rodu Oporowskich - Łodź
Grupa "Ericius" - Mielec
Kakaj Auxiliary Sthurmbatalion - Rzeszów