Wyróżnienie dla MBP
access_time 2004-07-14 06:35:54

Miejska Biblioteka Publiczna otrzymała prestiżowe wyróżnienie przyznane po raz pierwszy przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. W Warszawie spodobał się tarnowski pomysł na zorganizowanie Tygodnia Bibliotek, który odbył się w połowie maja.

Tarnowski pomysł na zorganizowanie Tygodnia Bibliotek został oceniony w ramach konkursu przygotowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Był to konkurs na najlepszy projekt programu działań w Tygodniu Bibliotek. W tej kategorii do finału konkursu zostało dopuszczonych 38 bibliotek z całego kraju, w tym tarnowska MBP.

Przypomnijmy, że Tydzień Bibliotek w Tarnowie polegał m.in. na zorganizowaniu kiermaszu książkowego na pl. Sobieskiego, w ramach którego czytelnicy mogli spośród wybranych pozycji książkowych wystawionych przez tarnowskie ksiągarnie zakupić książki najbardziej potrzebne w zbiorach MBP. Odbyły się także wtedy Dni Otwarte w siedzibie MBP przy ul. Krakowskiej 4, podczas których blisko tysiąc młodych ludzi zapoznało się z pracą bibliotekarzy od kuchni.

- Bardzo cieszymy się z przyznanego nam przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich wyróżnienia, gdyż jest ono prestiżowe w środowisku - mówi Elżbieta Rogozińska-Bień, zastępca dyr. MBP w Tarnowie. (Smol)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A