To było grzybobranie!
access_time 2004-07-07 07:53:03

Okazałe kozaki, borowiki, prawdziwki, a także jedna kania to efekt grzybobrania, które towarzyszyło "Festynowi Rodzinnemu" w Jodłowce - Wałkach.

Od lat podtarnowskie Wałki są prawdziwym rajem tarnowskich grzybiarzy. W tamtejszych lasach roi się od okazałych borowików, prawdziwków, kurek czy też kozaków. W tym roku ich pierwszy wysyp nastąpił bardzo wcześnie, bo pod koniec czerwca. To zachęciło organizatorów niedzielnego festyny w tej miejscowości: Klub Sportowy Sokół Wałki, Radę Sołecką oraz Wójta Gminy Tarnów do zorganizowania wielkiego grzybobrania. Jego uczestnicy do rywalizacji stanęli w niedzielny poranek.

Efekt ich działań był widoczny już popołudniu. Wtedy to na scenie prezentowali zebrane grzyby. Wśród nich imponował- zarówno wagą i objętością kapelusza - prawdziwek zebrany przez 9 - letnią Andżelikę Starzec. Uwagę też przykuwał, zgłoszony po upływie terminu, kozak Piotra Stolarza.

Werdykt jury, któremu przewodniczył leśniczy Adam Nowak, wydawał się oczywisty. Mistrzynią grzybobrania została Andżelika Starzec. Ona, wraz z pozostałymi osobami biorącymi udział w konkursie, otrzymała nagrody ufundowane przez wójta gminy Tarnów.

Jednak niedziela w Jodłowce Wałkach nie upłynęła tylko na zbieraniu grzybów. Na scenie program artystyczny "Cudownych rodziców mam" przygotowały dzieci z tamtejszej podstawówki. Nie zabrakło też loterii fantowej, w której do wygrania były m.in. szklane puchary oraz piłki. Odbyły się również zawody sportowe. Rzuty karne przesądziły o zwycięstwie trampkarzy młodszych Sokoła Wałki nad Wolanią Wola Rzędzińska. Nie brakowało chętnych do zmagań przełajowych. W dwóch biegach na dystansie 300 i 600 metrów wystartowało kilkunastu zawodników. W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Grzegorz Zaucha, Karolina Cop i Marek Starzec. Tłoczno było również przy motorach adeptów szkółki żużlowej. Chętnych do wspólnej przejażdżki z przyszłymi mistrzami czarnego toru było wielu. Warto wspomnieć, że tej niezwykle udanej imprezie patronowała redakcja "Dziennika Polskiego".

(AMIZ)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A