Wystawa Zuzanny Smolińskiej w bibliotece
access_time 2016-02-25 08:20:00
Tarnowska biblioteka zaprasza na wystawę obrazów przedstawiających różne sposoby postrzegania martwej natury, których autorką jest Zuzanna Smolińska, studentka II roku malarstwa na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Wernisaż wystawy odbędzie się dziś o godz. 17.00 w Galerii Niebieskiej MBP (ul. Krakowska 4). Część muzyczną wernisażu będzie koncert uczniów wydziału wokalnego Szkoły Muzycznej II Stopnia w Tarnowie.

Wystawa w bibliotece obejmuje obrazy przedstawiające malarskie kompozycje o różnych formatach, składające się ze starannie dobranych pod względem estetycznym i symbolicznym przedmiotów. Artystka zachęca nas do odszukania uroku w pięknie elementów jej codziennego otoczenia, stosując bogate zestawienia kolorystyczne i grę światła.  

Zuzanna Smolińska jest absolwentką III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Pierwsze lekcje rysunku i malarstwa pobierała u Jacka Janickiego, tarnowskiego artysty i plastyka. W ramach studiów na UP w Krakowie uczęszczała na zajęcia z malarstwa do prof. Grażyny Borowik, a obecnie pobiera nauki w pracowni prof. Stanisława Sobolewskiego. Dodatkowo kształci się na wydziale wokalnym Szkoły Muzycznej w Tarnowie.

Wystawa będzie czynna do 31 marca w godzinach: poniedziałek 9.00-15.00, wtorek-piątek 8.00-18.00, sobota 9.00-15.00. Wstęp wolny.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A