Rewelacyjny Marcel Kuc i szybki Kajetan Gawron na starcie sezonu
access_time 2016-04-18 08:00:00
Mocnym akcentem rozpoczęli nowy sezon kartingowy w naszym kraju młodzi zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów Marcel Kuc dwukrotnie zwyciężając, a Kajetan Gawron dwukrotnie stając na podium ostatnich zawodów. Po dwóch pierwszych rundach liderują również w klasyfikacjach generalnych swoich kategorii.

Z nami inauguracyjne rundy serii Rok Cup Poland. Na torze AWIX Racing Arena w Toruniu zobaczyliśmy czołówkę zawodników tej serii, którzy walczyli o pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej sezonu 2016. Na zawodach wśród prawie 100 zawodników tradycyjnie nie zabrakło również naszych młodych kierowców kartingowych – zawodników klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów.

W całym weekendzie Rok Cup Poland na zawodach w Toruniu jazda naszym zawodnikom dostarczała niesamowitych wrażeń i obfitowała w wielkie emocje. Dysponowali równym i dobrym tempem. Udanie walczyli i ponownie udowodnili, że nie podają się, walczą do samego końca oraz że potrafią szybko jechać. Ale również niektórym naszym zawodnikom przytrafiały się małe błędy i zabrakło trochę szczęścia. Za to zebrali kolejne cenne doświadczenie wyścigowe. Więc, podsumowując cały sezon 2016 zapowiada się bardzo ciekawie.

W I i II rundzie Rok-a kategorii Mini Rok Marcel Kuc dwukrotnie 1 miejsce, Krzysztof Gardziel zajmuje 11 i 12 miejsce, Gabriel Łukasiewicz zajmuje 7 i 16 miejsce, a w klasyfikacji drużynowej zajmują dwukrotnie 1 miejsce. Natomiast w kategorii Baby Rok Kajetan Gawron zajmuje 2 i 3 miejsce, Szymon Marut zajmuje 12 i 12 miejsce, a w klasyfikacji drużynowej zajmują dwukrotnie 3 miejsce.

Z kolei w klasyfikacji generalnej po dwóch rundach kategorii Mini Rok Marcel Kuc zajmuje 1 miejsce z 140 punktami, Gabriel Łukasiewicz zajmuje 9 miejsce z 38 punktami, a Krzysztof Gardziel zajmuje 13 pozycję z 35 punktami. W klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 1 miejsce z 213 punktami.

Natomiast w klasyfikacji generalnej kategorii Baby Rok Kajetan Gawron zajmuje 1 miejsce z 108 punktami, a Szymon Marut zajmuje 12 miejsce z 38 punktami. W klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 3 miejsce.

Gratulacje! Pełni optymizmu czekamy na kolejne rundy zawodów.

Wszyscy zawodnicy bardzo dziękują rodzicom za wsparcie oraz kibicom za doping. Dziękujemy serdecznie Partnerom i Sponsorom, którzy wspierają nas nie tylko finansowo i umożliwiają udział zawodników tarnowskiej sekcji kartingowej w zawodach rangi mistrzowskiej. Wielkie dzięki dla Promotorów Sportu Kartingowego w Tarnowie i Małopolsce.

Kolejne rundy serii Rok Cup Poland zaplanowano na 22-23 kwietnia 2016 roku w Bydgoszczy.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A