50-lecie "osiemnastki"
access_time 2016-11-25 09:43:00
Szkoła Podstawowa nr 18 świętuje 50-lecie istnienia. Przez ten czas do tarnowskiej podstawówki uczęszczało ponad pięć tysięcy dzieci. Niektórzy pojawili się po latach na uroczystym jubileuszu, który odbył się 22 listopada w tarnowskim teatrze, by wspólnie powspominać czas spędzony w szkolnych ławach.

Jubileuszowa gala odbyła się w tarnowskim teatrze. Dyrektor szkoły Ewa Świądro-Mielak przywitała przybyłych gości, a byli to: prezydent miasta Tarnowa- Roman Ciepiela, dyrektor Tarnowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie- Artur Puciłowski, posłanka na Sejm- Urszula Augustyn, Skarbnik Miasta Tarnowa -Sławomir Kolasiński, dyrektor Wydziału Inwestycji- Rafał Nakielski, dyrektor Wydziału Edukacji - Bogumiła Porębska, dyrektor Wydziału Informatyzacji- Janusz Różycki, ksiądz Infułat- Adam Kokoszka, prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Tarnowie- Józef Sadowski, emerytowana dyrektor SP 18 - Elżbieta Gągola, przewodniczący szkolnej  Rady Rodziców- Piotr Wicherek, a także emerytowani  i czynni zawodowo pracownicy szkoły, absolwenci i uczniowie SP 18, ich rodzice oraz przyjaciele szkoły. 

W swoim przemówieniu dyrektor Ewa Świądro- Mielak powiedziała, że sukces szkoły, to współpraca społeczności szkolnej i lokalnej. Corocznie organizowanych jest mnóstwo imprez klasowych i szkolnych. Ogromną popularnością cieszą się pikniki szkolne organizowane przy współpracy z Radą Rodziców. Uczniowie biorą udział w licznych konkursach przedmiotowych i odnoszą w nich sukcesy. I choć szkoła wciąż się zmienia, wkroczyły do niej  komputery i tablice multimedialne, a papierowy dziennik zastąpił dziennik elektroniczny, touczniowie i ich rodzice, oddani swej pracy nauczyciele  oraz pracownicy administracji i obsługi, tworzą jej niepowtarzalny klimat. Podziękowała wszystkim, którzy na przestrzeni 50 lat, przyczynili się do rozwoju szkoły.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela przekazał decyzję o budowie nowej sali gimnastycznej. Podziękował za trud edukacyjny. Powiedział m.in.: „Te pierwsze kroki do pierwszej klasy zapamiętujemy na całe życie”.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez młodych aktorów teatrzyku „Tuptusie”, wokalistów szkolnego chóru, absolwentów szkoły- Dawida Mikę, Filipa Kota, Sławomira Ramiana i Katarzynę Nowakowską oraz nauczycieli i rodziców "Osiemnastki". Zabrali nas oni w swoistą podróż w czasie – od lat 60, kiedy 1 września 1966 roku szkoła otworzyła swoje podwoje, aż do czasów współczesnych. 

W trakcie uroczystości laureaci tegorocznych konkursów związanych z życiem i twórczością Jana Kochanowskiego odebrali nagrody.

Polonez w wykonaniu absolwentów szkoły - byłych uczniów a obecnych rodziców, był akcentem finałowym uroczystości.

Po zakończeniu wszyscy zaproszeni goście udali się do szkoły, gdzie wystawy okolicznościowe, gazetki i prezentacje multimedialne, przybliżyły dorobek uczniów i nauczycieli. 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A