Kolejne sukcesy młodych koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów
access_time 2017-03-02 07:55:00
Dobra passa koszykarzy grup młodzieżowych MUKS 1811 trwa dalej. Po ubiegłotygodniowych trzech wygranych, w tym tygodniu dołożyli kolejne dwie.

W sobotę 25 lutego kolejne zwycięstwo na swoim koncie zanotowali zawodnicy MUKSu w kategorii Kadet B. Ich przeciwnikiem była drużyna Wisły Kraków, która obecnie zajmuje czwartą pozycję w tabeli. Początek meczu był bardzo pechowy dla naszych zawodników. Dużo strat w ataku i słaba defensywa pozwoliła zespołowi Wisły objąć ośmiopunktowe prowadzenie na koniec pierwszej kwarty. Ten niekorzystny wynik oraz słowa otuchy ze strony trenera, zmobilizowały zawodników gospodarzy, na tyle, aby w drugiej kwarcie odrobić starty i objąć prowadzenie. W dalszej części spotkania koszykarze MUKS-u zdołali utrzymać przewagę i powiększyć ją o kolejne punkty. Pomimo że zespół Wisły nie był łatwym przeciwnikiem w tym spotkaniu, ostatecznie mecz zakończył się piętnastopunktową wygraną MUKS-u.

Statystyki meczu:

MUKS „1811” UNIA Tarnów – TS „WISŁA” Kraków – 85:70 – (21:29|20:8|29:18|15:15)

MUKS: Moskal 21, Kras 20, Tryba 18, Banak 15, Schabowski 6, Nowak 3, Fryś 2

Z kolei w niedzielę 26 lutego zawodnicy MUKS-u grający w kategorii kadet A wyjechali do Gorlic na swój pierwszy mecz II rundy rozgrywek. Po wyrównanej pierwszej kwarcie przegranej przez tarnowian 17:16. Na drugie 10 minut młodzi koszykarze MUKS -u wyszli bardzo skoncentrowany zarówno w obronie jak i w ataku co zaowocowało prowadzeniem 14:0, i jak się później okazało wygrana wysoko 18:2, ta kwarta meczu była decydująca dla końcowego wyniku meczu, gdyż po przerwie tarnowianie kontrolowali wydarzenia na boisku i nie pozwolił sobie wydrzeć zwycięstwa i ostatecznie mecz zakończył się wygraną MUKS-u 65:43.