Młodzi koszykarze MUKS 1811 Unia Tarnów potrzymali zwycięską serię
access_time 2017-03-09 12:34:00
Ostatnie trzy mecze koszykarzy MUKS 1811 UNIA Tarnów zakończyły się ich zwycięstwem. Dobra passa nie opuszcza tarnowian.

W ubiegły weekend zaległe spotkanie w Krakowie rozgrywała najmłodsza drużyna MUKS 1811 grająca w kategorii chłopców a ich przeciwnikiem był zespół KS Radwan Sport. Przez całe sobotnie spotkanie na boisku toczył się zacięty pojedynek ale najwięcej emocji dostarczyła ostatnia kwarta, która rozpoczęła się od nerwowej gry z obu stron po 4 minutach gry gospodarze zdołali zniwelować stratę do dwóch punktów ( 58:56). Młodzi koszykarze z Tarnowa odpowiedzieli gospodarzą zdobywając 8 punktów pod rząd i znów odskoczyli gospodarzą na bezpieczną przewagę ( 66:58), by za chwile oddać inicjatywę krakowianom którzy zdobyli 10 punktów z rzędu i wyszli na prowadzenie 68:66. MUKS na niespełna minutę do końca meczu doprowadza do remisu po 70. Po dwóch błędach w ataku tarnowian i skutecznych akcjach w ataku gospodarzy na 38 sekund do końca na tablicy widniał wynik 74:70 dla Radwana. Jednak ostatnie słowo należało do zawodników MUKS-u, którzy na 20 sekund do końca meczu doprowadzają do wyrównania po 74, a dzięki celnym dwóm rzutom wolnym Miłosza Tyrki na 1.8 sekundy do końca meczu odnoszą zwycięstwo 76:74.

Poniżej statystyki:

KS Radwan Sport Kraków - MUKS 1811 UNIA Tarnów 74:76 ( 23:27, 11:17, 17:12, 23:20 )

MUKS: Szumlański 6, Olenicz 2, Opioła 7, Cholewa 0, Tyrka 22, Podraza 15, Więckowski 13, Pyzik 4, Dydyński 0, Linard 0, Nazaruk 4, Michalski 3

W niedzielę drużyny MUKS 1811 Unia Tarnów rozgrywały dwa mecze, w jednym z pojedynków drużyna chłopców, która w sobotę pokonała na wyjeździe drużynę KS Radwan Sport Kraków, a już dzisiaj walczyli o zwycięstwo z zespołem MKK „MDK” Kielce. Mecz od samego początku toczył się pod dyktando zespołu gospodarzy, głównie z powodu dużych braków kadrowych przeciwnika, ale również dobrej gry naszych zawodników. Dobrze zagrane przez tarnowian wszystkie kwarty, a zwłaszcza trzecia wygrana ponad 30 punktami, doprowadziły do wyniku 124:40. Znakomicie dziś grający i skutecznie punktujący wszyscy zawodnicy MUKSu sprawili, że drużyna z Kielc nie miała cienia szans na wygarną.

MUKS „1811” UNIA Tarnów – MKK „MDK” Kielce – 124:40 – (25:10|23:11|42:6|34:13)

UMKS: Tyrka 24, Szumlański 20, Więckowski 15, Podraza 14, Pyzik 14, Linard 10, Nazaruk 8, Olenicz 7, Michalski 6, Dydyński 4, Cholewa 2, Opioła 0

Drugi niedzielny mecz rozgrywany był rozgrywany w kategorii kadetów A, a do tego był to pojedynek derbowy bo naprzeciwko siebie stanęły dwie tarnowskie drużyny, gospodarz spotkania MKS PM Tarnów i grająca w roli gości drużyna MUKS 1811 UNIA Tarnów. Po bardzo zaciętej jak to przystało na pojedynek derbowy pierwszej kwarcie przegranej przez zespół MUKS 1811 19:23. W dwóch kolejnych kwartach lepsza i skuteczniejsza gra Unii pozwoliła im na odniesienie końcowego sukcesu w postaci wygranej w tym meczu 108:83. Wygrana ta przybliżyła drużynę MUKS –u do uczestnictwa w rozgrywkach centralnych PZKosz.

MKS PM Tarnów - MUKS 1811 Unia Tarnów 83:108 (23:19|22:32|11:34|27:23)
MUKS: Moskal 27, Jewuła 23, Banak 19, Kras 16, Tryba 10, Kloch 4, Schabowski 4, Fryś 3, Pochroń 2, Nowak 0, Lech 0