Sportowcy PWSZ w Tarnowie najlepsi w Polsce!
access_time 2017-07-14 06:55:00
Akademicy z Tarnowa najlepsi w Polsce! Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie wygrała klasyfikację końcową Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii wyższych szkół zawodowych! Takiego sukcesu w niemal 20-letniej historii uczelni jeszcze nie było.

Z informacji opublikowanych przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego wynika, że PWSZ w Tarnowie zdobyła łącznie 618 punktów. Nasi akademicy wystartowali w 17 konkurencjach i zdobywali w nich średnio po 36 punktów. Kolejna w klasyfikacji - PWSZ Nysa zdobywała ich przeciętnie 32, a trzecia w tabeli - PWSZ Leszno tylko 25.

Pozycje medalowe w klasyfikacji końcowej państwowych wyższych szkół zawodowych tarnowianie zajmowali już kilkukrotnie, w roku ubiegłym wywalczyli srebrny medal. Na najwyższym stopniu podium staną jednak po raz pierwszy w historii. - Cieszymy się bardzo. To jest sukces studentów, to jest sukces Uczelni, to jest sukces Klubu Uczelnianego, na który wszyscy razem pracowaliśmy. Gratuluję studentom i trenerom, ponieważ jest to historyczne osiągnięcie - mówi Jan Salamon, Prezes Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie.

Najlepiej w zawodach punktowali reprezentanci wspinaczki sportowej, zdobyli bowiem łącznie 104 punkty, nieco mniej wywalczyli członkowie sekcji ergometru wioślarskiego - 100 punktów. Wysoko punktowali również piłkarze ręczni, którzy "dorzucili" do ogólnej puli 68 punktów, lekkoatleci - 66 punktów oraz tenisiści stołowi - 65 punktów.

Studenci tarnowskiej PWSZ wywalczyli w tym roku dwa "duże" medale Akademickich Mistrzostw Polski. Oba były brązowe i oba były niespodziankami. We wspinaczce sportowej na czas, brązowy medal wywalczyła Barbara Szumlańska, studentka pielęgniarstwa, która potwierdziła zasadę mówiącą, że wspinaczka na czas jest bezlitosna i nie wybacza błędów. To właśnie ona, a nie faworyci - Klaudia Buczek i Marcin Dzieński, przywiozła do Tarnowa medal.

- Ubiegły rok obfitował w sukcesy wspinaczkowe i bardzo się staraliśmy aby utrzymać wysoki poziom. Myślę, że to się nam udało - mówi Wojciech Nowak, Sekretarz Klubu i Kierownik sekcji wspinaczki sportowej. - Warto dodać, że reprezentanci sekcji wspinaczkowej dołożyli aż 104 punkty do klasyfikacji końcowej, Basia Szumlańska zdobyła medal AMP, pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni. Cieszymy się, że Uczelnia stanęła nareszcie na najwyższym stopniu podium, a wspinacze wydatnie w tym pomogli - kończy.

Z kolei brązowy medal wywalczony przez piłkarzy ręcznych z Tarnowa na fejsbukowym profilu Akademickiego Związku Sportowego uznano "największym zaskoczeniem Mistrzostw, a może nawet całego cyklu Akademickich Mistrzostw Polski".

PWSZ w Tarnowie jest najlepsza w kraju także w innej kategorii. Już od dwóch lat Uczelnia jest najchętniej wybieraną wyższą szkołą zawodową w Polsce wg danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W prestiżowym rankingu "Perspektyw" PWSZ w Tarnowie uplasowała się zaś na miejscu trzecim.

Dodajmy na koniec, że w Uczelni trwa obecnie nabór na studia. Podstawowy zakończy się 21 lipca, dodatkowy zaplanowano na 1-15 września. Wszystkie szczegóły na temat oferty edukacyjnej PWSZ znaleźć można na stronie pwsztar.edu.pl.