Zwycięstwo siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów
access_time 2017-10-31 06:29:00
W piątej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet zespół Grupa Azoty PWSZ Tarnów podejmował na własnym parkiecie zawodniczki AZS AWF Warszawa.

Tarnowianki po ostatniej przegranej w Szczyrku 0:3 chciały zrehabilitować się przed własną publicznością.  Początek spotkania był dość słaby w ich wykonaniu, jednak po kilku minutach  zawodniczki Grupy Azoty złapały wiatr w żagle, zaczęły odrabiać straty, uzyskały przewagę i wygrały pierwszą część meczu 25:17. Kolejne dwa sety to dominacja tarnowianek, które wygrały je do 20 i 19, a tym samym całe spotkanie 3:0. MVP meczu została Magdalena Szabó.

Po piątej kolejce tarnowianki z dorobkiem 6 punktów zajmują 9 miejsce w ligowej tabeli. W kolejnym spotkaniu zmierzą się z zespołem zajmującym 2 miejsce w tabeli Enea Energetyk Poznań.