Zwycięstwo tarnowskich siatkarek w Derbach Małopolski
access_time 2017-12-05 08:00:00
W dziesiątej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet zespół Grupy Azoty PWSZ Tarnów zmierzył się w wyjazdowym spotkaniu z drużyną 7R Solna z Wieliczki.

Mocno skoncentrowane siatkarki z Tarnowa rozpoczęły to spotkanie od zwycięstwa w pierwszym secie 23:25. Kolejne dwie odsłony meczu należały do gospodyń, które wygrały je 25:21 i 25:19. Tarnowianki nie dały jednak za wygraną, poderwały się do walki i to one okazały się lepsze w czwartej części meczu, pokonując siatkarki z Wieliczki 21:25 doprowadziły do tie-break’a. W decydującej fazie spotkania tarnowianki kontrolowały przebieg gry, cały czas utrzymywały niewielką przewagę punktową i ostatecznie wygrały piątego seta 12:15 i cały mecz 2:3.

Po tym zwycięstwie tarnowianki z dorobkiem 14 punktów awansowały na 7 miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów rozegrają przed własną publicznością 6 grudnia z Politechniką Śląską Gliwice.

7R Solna Wieliczka – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 2:3 (23:25, 25:21, 25:19, 21:25, 12:15)