Tarnowskie siatkarki urwały jeden punkt liderowi z Kalisza
access_time 2017-12-11 06:12:00
Niezwykłych emocji dostarczyły swoim kibicom siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów podczas sobotniego meczu, który odbył się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Tarnowianki w 12 kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet podejmowały aktualnego lidera ligowej tabeli, zespół, który do tej pory wygrał wszystkie swoje spotkania w lidze – MKS Calisię Kalisz.

Siatkarki Grupy Azoty przystąpiły do tego spotkania mocno skoncentrowane, bardzo dobrze zagrały w pierwszym secie wygrywając 25:23. W drugiej części spotkania siatkarki z Kalisza nie pozwoliły tarnowiankom na uzyskanie przewagi, prowadziły wyrównaną grę i ostatecznie wygrały tą część meczu 24:26 doprowadzając do remisu 1:1. W trzecim secie tarnowianki ambitnie walczyły, pod koniec uzyskały niewielką przewagę, którą utrzymały do końca seta wygrywając 25:20. Czwarta część meczu zdecydowanie należała do siatkarek z Kalisza, które bez większych problemów pokonały tarnowianki 25:15. Kaliszanki podobnie rozpoczęły piątego seta. Po bardzo dobrych zagrywkach Natalii Sroki (MVP meczu) uzyskały bardzo dużą przewagę i pomimo zrywu tarnowianek, którym udało się jeszcze odrobić kilka punktów, rozstrzygnęły „tie-break’a” na swoją korzyść 8:15 i całe spotkanie 2:3.