Trudne spotkanie „Chłopców”
access_time 2018-01-09 16:30:00
Przed trudnym zadaniem stanęli w niedzielę 7 stycznia nasi najmłodsi zawodnicy w rywalizacji z bardzo wymagającym przeciwnikiem, którym był zespół KLUB UCZELNIANY AZS UJK w Kielcach, obecnie zajmujący drugą pozycję w tabeli.

Tarnowianie bardzo słabo zagrali pierwszą kwartę spotkania, niecelne rzuty i niepotrzebne straty spowodowały, że już po pierwszych pięciu minutach na tablicy widniał wynik 16:4 dla drużyny gości. W dalszej części szczęśliwie udało nam się odrobić straty, a dzięki skutecznym trzem akcjom z rzędu Eryka Styrkowca na koniec kwarty przewaga przeciwnika stopniała do 6 punktów. W pozostałych kwartach drużyny praktycznie grały kosz za kosz co w efekcie doprowadziło do bardzo emocjonującej końcówki. Przy stanie 76:74 dla Kielczan na kilkanaście sekund przed końcem meczu piłka należała do naszych zawodników. Dobrze zagrana akcja niestety nie zakończyła się celnym rzutem i zwycięstwo powędrowało do drużyny gości. Mecz przegrany, jednak pomimo tego nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze. Na pochwałę zasłużyli sobie: Gołąb Przemysław (14) i Eryk Styrkowiec (11) oraz w szczególności znakomicie dziś grający Bartłomiej Opioła (28).