Pierwsza runda rozgrywek zakończona zwycięstwem SPR-u.
access_time 2018-01-29 08:33:00
W ostatniej kolejce pierwszej rundy rozgrywek o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej mężczyzn szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów podejmowali we własnej hali drużynę ŚKPR ze Świdnicy.

Tarnowianie dość dobrze rozpoczęli to spotkanie, kontrolowali przebieg gry i w przerwie meczu prowadzili 17:13. Wydawało się, że szczypiorniści SPR-u bez większych problemów utrzymają przewagę do końca pojedynku. Niestety w końcówce meczu po okresie słabszej gry tarnowscy piłkarze ręczni pozwolili przeciwnikowi doprowadzić do remisu i bardzo nerwowo zrobiło się w ostatnich minutach. Kilkanaście sekund przed końcem tarnowianie prowadzili różnicą jednej bramki jednak po błędzie graczy SPR-u piłkę wywalczyli szczypiorniści ze Świdnicy. Kilka sekund nie wystarczyło jednak zawodnikom gości, aby wyprowadzić skuteczną akcję i ostatecznie triumfowali gospodarze, wygrywając 28:27.

Tarnowianie z dorobkiem 33 punktów zajmują 1 miejsce w ligowej tabeli. W najbliższą sobotę (03.02.2018) zmierzą się we własnej hali z zespołem Politechnika Anilana Łódź.

SPR PWSZ Tarnów – ŚKPR Świdnica 28:27 (17:13).