Pływacy Sokoła wciąż na fali
access_time 2018-02-07 05:29:00
Pływacy Sokoła Mościce Tarnów wzięli udział w zawodach organizowanych przez Małopolski Okręgowy Związek Pływacki. W Bochni odbyła się II runda Grand Prix Małopolski dla pływaków 14-letnich i starszych. Bardzo dobrze spisali się pod wodzą trenerki Anny Jasiak zawodnicy UKS Sokół Mościce Tarnów: Paulina Kostecka, Dawid Jurkiewicz i Filip Litwora.

Dawid Jurkiewicz na dystansie 100m stylem dowolnym z czasem 57,21 zdobył pierwsze miejsce w kategorii zawodników 15 i 16 letnich, a na 100m stylem grzbietowym zajął trzecie miejsce z czasem 1:02,15. W wyścigu na 400m stylem dowolnym z czasem 4:32,19 ustanowił swój nowy rekord życiowy.

Paulina Kostecka ustanowiła dwa rekordy życiowe; na dystansie 400m stylem dowolnym z czasem 5:16,57 i na 100m stylem klasycznym uzyskując czas 1:30,44.

Filip Litwora na dystansie 400m stylem dowolnym poprawił swój dotychczasowy rezultat o ponad 30 sekund i jego nowy rekord na tym dystansie wynosi teraz 4:45,94. Nowy rekord życiowy wynikiem 1:03,31 ustanowił również na dystansie 100m stylem dowolnym.

W IV Rundzie Pływackiej Soboty rozegranej 4 lutego na basenie w Nowym Targu gdzie wystartowało 228 zawodników z 20 klubów Małopolski, doskonale spisali się 10-, 11- i 12-letni pływacy Sokoła Mościce Tarnów. Trzy pierwsze miejsca na dystansie 200m stylem grzbietowym, 100m i 800m stylem dowolnym wśród 12 latków  zdobył Tymoteusz Jarząb, poprawiając na 200m stylem grzbietowym z czasem 2:38,81 swój dotychczasowy rekord życiowy. Warto nadmienić że jego uzyskany wynik na 800m stylem dowolnym 10:04,91 , w którym to startował po raz pierwszy jest najlepszym wynikiem w tej kategorii wiekowej w tym sezonie w Polsce.

Jego kolega klubowy Mikołaj Jurkiewicz z czasem 10:41,43 zajął  w tej konkurencji drugie miejsce i jest to drugi wynik w tej kategorii wiekowej w Polsce . W tej samej konkurencji wiekowej na podium stanął jeszcze  Filip Korman który zajął trzecie miejsce na 100m stylem dowolnym i 50m stylem motylkowym. W klasyfikacji łącznej zawodów w kategorii 12 latków Tymoteusz Jarząb z sumą 696 punktów w klasyfikacji FINA zdobył pierwsze miejsce, Mikołaj Jurkiewicz zdobywając 551 punktów drugie miejsce a Filip Korman z 489 punktami zdobył siódme miejsce.

Bardzo dobrze spisał się również wśród 13 latków Igor Szczerba który poprawiając swoje dotychczasowe rekordy życiowe zdobył z czasem 2:24,15 pierwsze miejsce na 200m stylem grzbietowym i dwa drugie miejsca na 100m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym. W klasyfikacji łącznej zawodników 13 letnich zajął  drugie miejsce zdobywając 794 punkty FINA.

Wszyscy medaliści oraz Natalia Biedrzycka, Justyna Patrzałek i Natanael Stawarz którzy poprawili swoje rekordy życiowe i  zajęli miejsca tuż za podium  są podopiecznymi trenerki Anny Jasiak. W zawodach tych bardzo dobrze spisali się również zawodnicy  trenera Szymona Szwieca: Miłosz Mika, Kacper Skibka i Tomasz Maniawski którzy również poprawili swoje rekordy życiowe.

W Nowym Targu  wystąpili również najmłodsi 10 letni pływacy trenera Ryszarda Mroza: Ania Hajdo,  Maja Woźny, Aleksandra Kołton, Zuzanna Augustyńska, Klaudia Zabawa i Bartek Bogacz którzy również poprawili wyraźnie swoje rekordy życiowe .

Wszyscy zawodnicy są uczniami ZSS z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie a głównym sponsorem Grupa Azoty Tarnów.