Mistrzowskie "przetarcie" pięściarzy Global Boxing Tarnów
access_time 2018-03-06 04:48:00
W Ciechocinku odbyły się 25. Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów. W zawodach udział wzięło 138 zawodników z 81 klubów zrzeszonych w 16 Okręgowych Związkach Bokserskich. Global Boxing reprezentowało trzech zawodników: Oskar Kukułka 56 kg, Damian Bryl 69 kg, Adrian Karaś +91 kg.

Każdy z nich po raz pierwszy stanął na ringu Mistrzostw Polski, rywalizując o medale z najlepszymi zawodnikami w kraju. Oskar niestety przegrał swoją walkę eliminacyjną, Damian wygrał walkę eliminacyjną i odpadł w ćwierćfinale, Adrian również wygrał walkę eliminacyjną, w pierwszej rundzie i przegrał w ćwierćfinale.

Zawodnicy Global Boxing Tarnów niestety nie zdobyli medali, jednak pokazali, że drzemie w nich potencjał. Na pochwałę zasługuje postawa Adriana, który już w swojej pierwszej walce pokonał przeciwnika przed czasem i z wielkim zaangażowaniem podjął próbę wejścia do półfinału.

W ogólnej klasyfikacji klubów tarnowianie zajęli 17 miejsce, a pierwsze wśród klubów małopolskich, co w odniesieniu do ilości wszystkich klubów biorących udział w Mistrzostwach Polski Juniorów, napawa optymizmem.